9-latka jeździła quadem. Policja ukarała matkę

Moto
9-latka jeździła quadem. Policja ukarała matkę
pixabay/SocialNetworkGroup/zdj. ilustracyjne
Kierujący quadami muszą posiadać stosowne uprawnienia - przypomina policja.

Dziewczynkę w wieku 9 lat, która kierowała quadem i przewoziła 12-letnią pasażerkę, zatrzymała do kontroli drogowej policja w Rozogach (woj. warmińsko-mazurskie). Funkcjonariusze ukarali mandatem matkę, która udostępniła dziecku pojazd.

O dzieciach jeżdżących quadem po drodze publicznej powiadomił telefonicznie policję ze Szczytna zaniepokojony świadek. Wysłano patrol drogówki, który na ul. Kajki w Rozogach zatrzymał do kontroli drogowej 9-letnią dziewczynkę.

 

ZOBACZ: Łyse: Kierowca zginął w zderzeniu quada z ciężarówką. Pożar czterokołowca

 

Na miejscu pasażera przewoziła ona swoją 12-letnią koleżankę.

 

Na miejsce interwencji policja wezwała właścicielkę pojazdu. Okazało się, że to matka 9-latki. Mundurowi ustalili również, że quad nie był dopuszczony do ruchu. - 29-letnia mieszkanka Rozóg potwierdziła wersję córki, twierdząc, że zezwoliła jej na jazdę quadem - podała policja.

Co mówią przepisy?

Kobietę ukarano mandatem za dopuszczenie do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej przez osobę nieposiadającą uprawnień i za brak dokumentów stwierdzających dopuszczenie pojazdu do ruchu.

 

ZOBACZ: Quadem próbował staranować strażnika leśnego. Wcześniej niszczył rezerwat

 

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami, dziecko w wieku do 10 lat, na drodze publicznej nie może kierować żadnym pojazdem, z wyjątkiem roweru, ale też tylko pod opieką osoby dorosłej.

 

Przypomina również, że quady to pojazdy, które muszą być zarejestrowane i ubezpieczone, a kierujący nimi muszą posiadać stosowne uprawnienia

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie