Wandal strzelał z wiatrówki na szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym[WIDEO]

Polska
Wandal strzelał z wiatrówki na szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym[WIDEO]
Polsat news
mężczyzna wyciągnął zza paska pistolet i strzelił do tablicy informacyjnej na popularnym szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym

Nietypowy akt wandalizmu w Kazimierzu Dolnym. Jedna z trzech osób, wchodząc na basztę oddała strzał w stronę szklanej informacji przy szlaku. Mężczyzna nosił pistolet-wiatrówkę za paskiem w spodenkach. Po strzale, cała trójka podziwiała widoki z baszty. - Chcemy, żeby takie zachowania były napiętnowane - mówi Józef Skrzeczkowski, dyrektor ośrodka kultury.

Sytuacja miała miejsce w minioną środę. Zdarzenie nagrały kamery monitoringu. Na nagraniu widać trzy osoby. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął zza paska pistolet i strzelił do tablicy informacyjnej na popularnym szlaku turystycznym w Kazimierzu Dolnym. W ten sposób została zniszczona. Później jak gdyby nigdy nic wchodzi na basztę. Naprawa szklanej informacji będzie kosztować około 2 tysiące złotych.

Może robił także gdzie indziej

WIDEO: Wandal rozbił informację i poszedł zwiedzać

  

 

Zachowanie zdziwiło wszystkich, nawet dyrektora Kazimierskiego ośrodka kultury, promocji i turystyki, który liczy na napiętnowanie takich zachowań. - Nie mam tez wątpliwości, że ta osoba, to ktoś kto, skoro z taka łatwością u nas to zrobił, to wydaje mi się, że mógł tez działać gdzie indziej robiąc podobne rzeczy. Wiec być może jeśli ktoś inny nas ogląda i u kogoś w mieście, miasteczku wydarzyło się coś podobnego, to możne warto połączyć siły. Mamy nagranie, bardzo dokładnie widać wizerunek tej osoby, wiec może połączmy siły i zajmijmy się ujęciem tej osoby - mówi Józef Maksymilian Skrzeczkowski.

 

ZOBACZ: Zniszczono tablicę upamiętniająca prezydenta Gdańska. Wandal zostawił wulgarny list

 

Sprawca nie jest znany. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Nagranie także zostało przekazane. Trwają poszukiwania wandala.

aml/ sgo/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie