Koszalin: Zamknięto kąpielisko. Bakterie E.coli i enterokoki w wodzie

Polska
Koszalin: Zamknięto kąpielisko. Bakterie E.coli i enterokoki w wodzie
pixabay/MolnarSzabolcsErdely
Zakaz kąpieli w Koszalinie

Sanepid zamknął w poniedziałek koszalińskie kąpielisko "Wodna Dolina" W badaniu próbek wody wykryto przekroczenie dopuszczalnego stężenia w wodzie enterokoków i bakterii Escherichia coli.

Koszaliński sanepid w poniedziałek wprowadził zakaz kąpieli w "Wodnej Dolinie" w Koszalinie ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne.

 

ZOBACZ: Śląskie: zachłysnął się wodą. 49-latek utonął na niestrzeżonym kąpielisku

 

Z informacji zamieszczonych w serwisie kąpieliskowym wynika, że badania próbek wody wykazały przekroczenia stężenia enterokoków i bakterii grupy E. coli. Kolejne badanie, jak podano, planowane jest na 27 lipca. Na razie, do odwołania, obowiązuje zakaz kąpieli.

Jedyne zamknięte kąpielisko

Miejskim kąpieliskiem "Wodna Dolina" administruje spółka Zarząd Obiektów Sportowych. Prezes ZOS Monika Tkaczyk poinformowała w komunikacie przesłanym mediom, że najbliższe badanie wody odbędzie się w czwartek. - O wynikach badań będziemy informować na bieżąco – zaznaczyła Tkaczyk.

 

Enterokoki, podobnie jak bakterie E.coli, żyją w jelitach. Zakażenie enterokokami może spowodować zatrucie krwi i posocznicę. Prowadzi także do zakażenia m.in. w obrębie jamy brzusznej i miednicy, zakażenia ran. Bakteria E. coli powoduje zatrucie pokarmowe, może prowadzić też m.in. do zakażenia dróg moczowych.

 

"Wodna Dolina" to jedyne kąpielisko w Zachodniopomorskiem zamknięte przez sanepid.

bas/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie