Bydgoszcz. 16-latek uciekał samochodem przed policją. Był na przepustce i miał przy sobie narkotyki

Polska
Bydgoszcz. 16-latek uciekał samochodem przed policją. Był na przepustce i miał przy sobie narkotyki
Policja Kujawsko-Pomorska

16-latek za kierownicą nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał przed patrolem policji, a do tego miał przy sobie zabronione substancje. Jak się okazało, nieletni był na przepustce z placówki wychowawczej. Już usłyszał zarzuty. Teraz jego sprawę rozpatrzy Sąd Rodzinny.

W miniony piątek (09.07.2021 roku) około godz. 22.30 funkcjonariusze z bydgoskiej komendy, patrolując ulice bydgoskiego Śródmieścia, zwrócili uwagę na jadące ulicą Racławicką auto marki Renault, przy którym nie działały tylne światła. Policjanci włączyli natychmiast sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący pojazdem zamiast się zatrzymać, kontynuował jazdę i zaczął przyspieszać. Rozpoczął się pościg.

 

ZOBACZ: Policyjny pościg za mitsubishi. Kierował nim 14-latek

 

Siedzący za kierownicą nastolatek, jadąc ulicą Sienkiewicza, wjechał w znak drogowy znajdujący się po lewej stronie drogi, a następnie z dużą prędkością wjechał w ulicę Mazowiecką, gdzie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w kolejny znak drogowy i zaparkowanego tam opla.

 

W trakcie pościgu, nastolatek doprowadził do zniszczenia dwóch pojazdów
Policja Kujawsko-Pomorska
W trakcie pościgu, nastolatek doprowadził do zniszczenia dwóch pojazdów

Ten w konsekwencji siły uderzenia został przepchnięty na zaparkowanego przed nim land rovera. Oba pojazdy uległy uszkodzeniu. Również to nie zatrzymało kierowcy na miejscu. Pospiesznie wysiadł ze swojego auta i zaczął uciekać. Wbiegł na ulicę Pomorską, a następnie Świętojańską, gdzie został zatrzymany przez ścigających go policjantów.

Kontynuował ucieczkę, zgubił woreczki z pochodną amfetaminy 

Biegnąc ulicą Pomorską, nastolatek wyrzucił 14 woreczków strunowych z białymi kryształkami. Kolejne dwa woreczki z opisywaną substancją policjanci znaleźli przy 16-latku. W trakcie przeszukania okazało się, że miał je schowane w bieliźnie.

 

ZOBACZ: Zatrzymano 42-latka z narkotykami wartymi ćwierć miliona złotych

 

Policjanci zabezpieczyli substancję i zbadali ją narkotesterem, który wskazał, że jest to ponad 28 gramów pochodnej amfetaminy. Funkcjonariusze przewieźli 16-latka do komisariatu na Śródmieściu, a następnie do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań.

 

Podczas czynności okazało się, że nieletni przebywa aktualnie na przepustce z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Teraz ponownie poniesie konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał bowiem dwa zarzuty dotyczące posiadania zabronionych substancji oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo dawania przez policjantów sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny.

kmd/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie