Pszczyna. Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Padły strzały

Polska
Pszczyna. Nietrzeźwy kierowca zatrzymany po pościgu. Padły strzały
Komeda Powiatowa Policji w Pszczynie
Kule trafiły w karoserię samochodu

48-letni nietrzeźwy kierowca został zatrzymany w niedzielę po południu w Pszczynie (Śląskie) po pościgu i strzałach oddanych przez policjantów w kierunku kół jego samochodu - poinformowała sierżant Jadwiga Śmietana z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

O niepokojącym zachowaniu kierowcy poruszającego się drogą wojewódzką nr 935 policję powiadomił inny kierowca. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego, który namierzył pirata drogowego na odcinku między Żorami a Pszczyną. Mimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych oraz znaków dawanych policyjną tarczą, czyli lizakiem, kierowca się nie zatrzymał.

 

ZOBACZ: Śląskie. Nocny pościg za samochodem ze skradzionymi kawałkami szyn. Policjant przestrzelił oponę

 

W Pszczynie na ulicy Męczenników zorganizowano blokadę, która również nie powstrzymała mężczyzny przed dalszą jazdą. Usiłował też potrącić policjanta. W stronę oddalającego się auta funkcjonariusze oddali dziewięć strzałów. Kierujący odjechał jeszcze ok. 300-400 metrów i w końcu się zatrzymał.

Kule trafiły w karoserię

Kierującym okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego. Badanie trzeźwości wykazało u niego ok. 3 promile alkoholu. Został zatrzymany, ale dalsze czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone dopiero, kiedy wytrzeźwieje.

 

W zajściu nikt nie ucierpiał. Kule trafiły w karoserię samochodu. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje prokuratura.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie