Łódzkie. Doprowadził do zderzenia z radiowozem. Policjanci ranni po pościgu

Polska
Łódzkie. Doprowadził do zderzenia z radiowozem. Policjanci ranni po pościgu
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Dwaj policjanci ranni w wypadku po pościgu w Sieradzu

Dwaj policjanci zostali ranni w pościgu za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Sieradzu (Łódzkie). Uciekinier doprowadził do czołowego zderzenia swojego auta z radiowozem. Obrażenia odniesione przez funkcjonariuszy nie są groźne, zostali już wypisani ze szpitala.

Jak poinformowała rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka, policyjny pościg rozpoczął się w środę wieczorem w centrum Sieradza na ul. Wojska Polskiego.

 

ZOBACZ: Policjant na rowerze dogonił uciekającego motocyklistę

 

- Patrol próbował w tym miejscu zatrzymać do kontroli samochód jadący 145 km/h. Kierowca audi A4 zignorował jednak sygnały funkcjonariuszy i zaczął uciekać w kierunku Dzierlina, potem Baszkowa i Kościerzyna. Wrócił do Sieradza i zawracając na ulicy Szlacheckiej zderzył się czołowo z radiowozem - przekazała.

Policjanci opuścili szpital 

W wyniku wypadku do szpitala trafili dwaj funkcjonariusze oraz 31-letni kierowca audi. - Na szczęście policjanci nie odnieśli obrażeń zagrażających ich życiu i po udzieleniu pomocy opuścili szpital - zaznaczyła asp. sztab. Kulawiecka. Uciekinier również nie został poważnie ranny.

 

Kierujący był trzeźwy i posiadał uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Mieszkaniec Sieradza jest znany miejscowej policji, był wcześniej wielokrotnie notowany i karany.

 

ZOBACZ: Policjantka potrącona podczas pościgu. Kierowca był pijany i poszukiwany

 

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi mu do 5 lat więzienia. Może usłyszeć też inne zarzuty. 

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie