Berkowicz: wysłać w kosmos przedstawicieli wszystkich partii i system podatkowy

Polska
Berkowicz: wysłać w kosmos przedstawicieli wszystkich partii i system podatkowy
Polsat News

Miliarder Richard Branson poleci w niedzielę na krawędź kosmosu. W "Śniadaniu Rymanowskiego w Polsat News i Interii" politycy komentowali, czy chcieliby wziąć udział w takim locie. Konrad Berkowicz stwierdził: - Wolałby wysłać w kosmos przedstawicieli wszystkich partii i system podatkowy.

Goście "Śniadania Rymanowskiego" komentowali dzisiejszy pierwszy kosmiczny lot turystyczny. Pojazd Virgin Galactic wyniesie czwórkę ludzi, w tym założyciela firmy Richarda Bransona, na krawędź kosmosu.

 

ZOBACZ: Kosmiczny wyścig i zabawki miliarderów

 

Większość gości programu zapowiedziało, że trzyma kciuki, a Krzysztof Gawkowski, był przekonany, że za 20 lat takie loty staną się o wiele bardziej powszechne. Konrad Berkowicz jako jedyny wyraził inne zdanie i na pytanie, czy byłby chętny w taki lot polecieć, odpowiedział: - Wolałby wysłać w kosmos przedstawicieli wszystkich partii i system podatkowy.

Obowiązkowe szczepienia

Głównym tematem poruszonym w programie były natomiast obowiązkowe szczepienia. Goście programu opowiedzieli się zgodnie, że nie powinno być przymusu.

 

Konrad Berkowicz cieszył się, że w Polacy walczą z lobby szczepionkowym i według niego nie powinno być przymusu szczepień. Krzysztof Gawkowski natomiast uważa, że nie można zamykać żadnych drzwi. - Nie wiemy, jak będziemy przechodzić czwartą fale koronawirusa - ocenił.

 

- Moim zdaniem nie da się wprowadzić obowiązkowych szczepień, zostało tylko przekonywanie - powiedziała Monika Rosa. 

 

ZOBACZ: Naukowcy ostrzegają: Delta zagraża Europie. To najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa

 

Władysław Bartoszewski natomiast uważa, że Kościół katolicki w Polsce powinien bardziej zachęcać do szczepień.

 

WIDEO: Zobacz program "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii"

Czy Polska powinna zakazać wjazdu niezaszczepionym?

Malta jako pierwszy kraj UE wprowadził zakaz wjazdu obywatelom niezaczepionym. Władysław Bartoszewski uważa, że każdy kraj jest w UE jest suwerenny.

 

- Skoro Malta stwierdziła, że to jest dla nich dobre, to tak wprowadzili - powiedział Bartoszewski.

 

ZOBACZ: Berlin. Kobiety pokazały piersi na proteście przeciw dyskryminacji ciał

 

Janusz Kowalski stwierdził, że nie rozumie działania UE. - Z jednej strony UE chce otwierać granice przed muzułmańskimi imigrantami, a chce zamykać przed niezaszczepionymi obywatelami - powiedział Kowalski.

 

Błażej Spychalski podkreślił, że nie popiera przymusu szczepień, jednak - jak podkreślił - ograniczenia wjazdu do państw już istnieją od wielu lat. Podał za przykład żółtą książeczkę sanepidu. Dlatego nie ma zdziwienia, że "państwa starają się jakoś bronić przed napływającymi zakażonymi".

"Tusk wrócił do Polski bo w Europie nikt go nie chce"

Goście komentowali również wypowiedź Donalda Tuska dla "Gazety Wyborczej", w której stwierdził, że "PiS gdy straci władzę czeka odpowiedzialność karna".

 

Zdaniem Janusza Kowalskiego "Tusk wrócił do Polski, bo w Europie nikt go nie chce". - Donalda Tuska do Polski przywieźli Niemcy. Chcą uległego i spolegliwego premiera wobec Berlina. Polacy na to się już nie nabiorą - przekonywał poseł Solidarnej Polski.

 

Monika Rosa przestrzegał przed kampanią nienawiści, którą prowadzi telewizja publiczna. Uważa, że takie słowa jakie wypowiada Janusz Kowalski, mogą przerodzić się w tragedie. 

 

- Ktoś w końcu w to uwierzy, sięgnie po nóż czy kamień i dojdzie do tragedii. Reakcja TVP pokazuje, jak wy się strasznie boicie powrotu Donalda Tuska - powiedział Rosa. 

 

Władysław Bartoszewski uważa, że powrót Donalda Tuska, jest głównie po to, żeby odratować niskie notowania Platformy Obywatelskiej. Przekonywał, że poza Ruchem Szymona Hołowni, który traci w notowaniach, dla reszty opozycji nie ma to znaczenia.

 

- W 2016 Grzegorz Schetyna ogłosił projekt "totalnej opozycji", teraz przybył Donald Tusk i ogłasza totalną opozycje 2.0. Nie jestem przekonany, że jest to dobra droga, gdyż z PiS-em można wygrać tylko mądrością - powiedział Krzysztof Gawkowski. 

 

- Donald Tusk nie jest to zagrożenie dla Lewicy, gdyż sam przewodniczący zapowiedział budowę bloku centroprawicowego. Moim zdaniem do wyborów powinny iść dwa bloki lewicowy i chadecki - dodał Gawkowski.

"Będziemy odświeżać Polakom pamięć"

- Donald Tusk obiecał nie podwyższać żadnych podatków, nawet obiecał wyrzucić każdego ministra, który to zaproponuje, a wiemy, jak to się skończyło. Będziemy odświeżać Polakom pamięć, bo Polacy mają dobrą pamięć, ale krótką - stwierdził Konrad Berkowicz. 

 

Krzysztof Gawkowski zgodził się z Berkowiczem, że Donald Tusk "będzie musiał zmierzyć się ze swoją przeszłością i samym tylko powrotem nie sprawi, że pokona PiS".

 

ZOBACZ: Kanada. Śledczy ustalają przyczyny śmierci dzieci z przymusowych szkół. Będą też ekshumacje

 

Gośćmi Bogdana Rymanowskiego byli Władysław Teofil Bartoszewski (PSL), Krzysztof Gawkowski (Nowa Lewica), Janusz Kowalski (Solidarna Polska), Konrad Berkowicz (Konfederacja), Monika Rosa (Koalicja Obywatelska) oraz Błażej Spychalski (Rzecznik prezydenta RP). 

 

Poprzednie wydania programu "Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii" można obejrzeć tutaj.

wys / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie