Niemcy: szeptali po polsku, zrozumiał ich policjant z Berlina. Wpadli złodzieje motocykli

Świat
Niemcy: szeptali po polsku, zrozumiał ich policjant z Berlina. Wpadli złodzieje motocykli
pxhere.com
Berlińscy policjanci zrozumieli szepty polskich złodziei w ich ojczystym języku.

Berlińska policja zatrzymała złodziei z Polski, którzy kradli motocykle. Funkcjonariusze odnaleźli skradzione przez nich jednoślady, gdy podejrzanych szepczących w ojczystej mowie zrozumiało dwóch funkcjonariuszy, którzy znają język polski. Sprawcy to trzech mężczyzn i kobieta.

Polacy zostali zauważeni, gdy w nocy z poniedziałku na wtorek manipulowali przy zaparkowanym na ulicy motocyklu yamaha.

Polacy ciągnęli motocykl po ulicy

57-letni mieszkaniec Berlina zgłosił miejscowej policji około 2:10 w nocy, że dwóch mężczyzn usiłuje na ulicy Stubenrauchstrasse w dzielnicy Friedenau przeciągnąć japoński motocykl na następne skrzyżowanie. Gdy świadek podszedł i zagadnął mężczyzn, ci natychmiast uciekli.

 

Świadek zadzwonił na numer alarmowy i podał policjantom ich dokładny rysopis. Kryminalni sprawdzili wkrótce toyotę corollę zaparkowaną przy Tempelhoffer Damm, która wcześniej widziana była w okolicy miejsca wskazanego przez świadka.

 

ZOBACZ: Nocna strzelanina w Berlinie. Prokuratura: oddano "wiele strzałów"

 

W środku siedzieli dwaj poszukiwani mężczyźni oraz kolejne dwie osoby - kobieta i mężczyzna. Okazało się, że 22-latka i mężczyźni w wieku od 22 do 26 lat to Polacy.

 

W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy jednym z legitymowanych kluczyki do samochodu dostawczego renault master. Po chwili znaleźli także łamak do stacyjek samochodowych.

Niemiecka policja rozumie po polsku

Dwaj policjanci podczas interwencji uważnie przysłuchiwali się szeptom. Okazało się, że znają język polski, dzięki czemu usłyszeli, jak zatrzymani przekazują sobie, gdzie zaparkowane jest dostawcze renault. Policja pojechała na ulicę Düppelstrasse. W stojącej tam furgonetce były ukryte cztery jednoślady marek: KTM, yamaha i suzuki. Wszystkie zostały zarekwirowane - podał wydawany w stolicy Niemiec dziennik "Berliner Zeitung".

 

ZOBACZ: Zamieszki w Berlinie: płonące barykady, policjanci obrzucani butelkami. "Fatalne obrazy"

 

Cała czwórka została zatrzymana we wtorek pod zarzutem kradzieży. Jeszcze tego samego dnia berlińska policja wystąpiła o ich tymczasowe aresztowanie.

hlk/pdb/Polsatnews.pl/"Berliner Zeitung"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie