Dron celował w amerykańską ambasadę. Miał bombę

Świat
Dron celował w amerykańską ambasadę. Miał bombę
wikimedia/United States Department of State
Irackie źródła bezpieczeństwa twierdzą, że przechwyciły lecący dron z bombą.

Amerykanie zestrzelili w nocy z poniedziałku na wtorek drona z bombą wycelowaną w ich ambasadę w Bagdadzie - podały irackie źródła bezpieczeństwa.

W nocy z poniedziałku na wtorek uruchomiły się amerykańskie systemy obronne C-RAM, strzelając salwami, informują dziennikarze AFP.

 

Irackie źródła bezpieczeństwa twierdzą, że przechwyciły lecący dron z bombą, nową technikę ataku preferowaną przez zwolenników Iranu na Bliskim Wschodzie.

 

ZOBACZ: Bomba na prywatnej posesji w Szczecinie. W czwartek wydobycie niewybuchu

 

Od początku roku 47 ataków wymierzonych było w bazy Stanów Zjednoczonych w Iraku, gdzie rozmieszczono 2500 amerykańskich żołnierzy w ramach międzynarodowej koalicji do walki z dżihadystyczną grupą Państwa Islamskiego.

 

Hachd al-Chaabi, koalicja proirańskich oddziałów paramilitarnych zintegrowanych z siłami zbrojnymi Iranu, regularnie zajmuje się wystrzeliwaniem rakiet i dronów z bombami wymierzonych w amerykańskie instalacje w Iraku, ale nigdy nie bierze za nie odpowiedzialności - pisze AFP.

Atak na bazę Ajn al-Assad

W poniedziałek trzy rakiety były wycelowały w iracką bazę lotniczą na pustyni, w której znajdują się amerykańscy żołnierze, poinformowała międzynarodowa koalicja antydżihadystyczna. Atak skierowany był na bazę Ajn al-Assad, nie powodując żadnych strat.

 

ZOBACZ: Kobieta ukarana za żart na lotnisku. "Oprócz bomby nie mam nic więcej"

 

Nowe ataki mają miejsce tydzień po atakach USA na pozycje Hashd w Syrii i Iraku, w których zginęło kilkunastu bojowników.

 

Stany Zjednoczone zaniepokojone nowymi atakami dronów, ogłosiły niedawno, że oferują do 3 milionów dolarów za informacje o planowanych atakach wymierzonych w ich interesy w Iraku.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie