Bomba na prywatnej posesji w Szczecinie. W czwartek wydobycie niewybuchu

Polska
Bomba na prywatnej posesji w Szczecinie. W czwartek wydobycie niewybuchu
encyklopedia.szczecin.pl/Marek Łuczak/CC BY-SA 3.0
Bomba została znaleziona na prywatnej posesji przy ul. Sowiej.

Saperzy mają wydobyć w czwartek niewybuch z II wojny światowej, który znaleziono w Kijewie - poinformował w środę szczeciński magistrat. Przed akcją ewakuowana zostanie część mieszkańców, będą też utrudnienia dla kierowców na dk 10.

- Bomba została znaleziona na prywatnej posesji przy ul. Sowiej. Przeprowadzenie akcji wiąże się z utrudnieniami dla mieszkańców - poinformowały w środę służby prasowe szczecińskiego magistratu.

 

ZOBACZ: Budowali dom, znaleźli niewybuch. Konieczna interwencja saperów

 

Ewakuacja mieszkańców rozpocznie się o godz. 9, ewakuowane mają być osoby z budynków przy ulicach Lisiej, Łosiowej, Owczej, Paśnikowej, Sowiej, Zajęczej i Zwierzynieckiej.

 

Jak podano, o godz. 9 na ul. Owczej zostaną podstawione autobusy komunikacji miejskiej, które przewiozą ewakuowanych poza strefę niebezpieczną. Według planu, mieszkańcy będą mogli wrócić do domów po godz. 11.

Utrudnienia w ruchu

- W kulminacyjnym momencie akcji, na kilkanaście minut zostanie również wstrzymany ruch samochodowy na okolicznych drogach. Między godz. 10 a 11 nastąpi dynamiczne zamknięcie dk nr 10 w obu kierunkach, od skrzyżowania ul. Kurzej i Zwierzynieckiej do Węzła Kijewo - poinformowano.

 

Według zapowiedzi, saperzy z 5. pułku inżynieryjnego podejmą niewybuch i przetransportują na poligon w Drawsku Pomorskim.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie