Zielona Góra. Bus uderzył w wojskowe auto terenowe. Wiózł dzieci, 12-latka ciężko ranna

Polska
Zielona Góra. Bus uderzył w wojskowe auto terenowe. Wiózł dzieci, 12-latka ciężko ranna
GAZETA LUBUSKA
W wypadku ciężko ranna została 12-letnia dziewczynka, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala.

Po wypadku na wysokości Zielonej Góry jest zablokowana jezdnia S3 w kierunku Nowej Soli. Bus przewożący dzieci uderzył tam w wojskowe auto terenowe. Busem jechało osiem osób; najciężej ranną 12-latkę śmigłowiec LPR zabrał do szpitala – poinformowała Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godz. 11 na 200. kilometrze S3 – to jej odcinek między Zieloną Góra a Nową Solą.

 

ZOBACZ: Dom nowożeńców wyleciał w powietrze. To nie był nieszczęśliwy wypadek

 

Ruch na jezdni w kierunku Nowej Soli jest wstrzymany.

 

GAZETA LUBUSKA

 

- Busem jechało osiem osób, w tym siedmioro dzieci w wieku od 11 do 15 lat. W wypadku ciężko ranna została 12-letnia dziewczynka, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala. Pozostałe dzieci nie odniosły poważnych obrażeń. Czworo z nich zostało opatrzonych na miejscu i karetki pogotowia przewiozły je na badania do szpitala – powiedziała Stanisławska.

 

Zabezpieczali ciężarówkę

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że volkswagen caravelle uderzył w stojącego na pasie awaryjnym wojskowego tarpana honkera, w którym nikogo nie było.

 

GAZETA LUBUSKA

 

Pojazd ten z włączonymi sygnałami świetlnymi zabezpieczał stojącą przed nim wojskową ciężarówkę, w której wystrzeliła opona.

 

ZOBACZ: Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Kobieta potrącona na pasach

 

Na miejscu pracują policjanci ustalający dokładny przebieg wypadku. Objazd został zorganizowany tzw. starą trójką - między węzłami S3 Zielona Góra-Południe a Niedoradz, można też na niego zjechać z S3 na stacji Orlen za węzłem Zielona Góra-Południe.

 

Według służb drogowych utrudnienia w ruchu mogą potrwać około trzech godzin.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie