Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Kobieta potrącona na pasach

Polska
Śmiertelny wypadek w Poznaniu. Kobieta potrącona na pasach
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Nie żyje 26-latka potrącona na przejściu dla pieszych

Do tragicznego wypadku doszło przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. W czwartek rano ok. godziny 5 zginęła tam 26-letnia kobieta, która została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Do tragicznego wypadku doszło w czwartek rano przy ul. Hetmańskiej w Poznaniu. Na oznakowanym przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącona została kobieta. 

 

ZOBACZ: Ząbkowice Śląskie. 20-letni Marceli C. oskarżony o zabójstwo rodziców i brata. Miał użyć siekiery

 

 

- Wyjechał z Rolnej, potrącił kobietę z prędkością około 90 km/h. Jechałem za nim. Pani szła od Łazarza w kierunku przystanków, była na ostatnim pasie przed przystankiem. Pan się tłumaczył, że jej nie zauważył - relacjonuje świadek, z którym rozmawiał portal epoznan.pl.

 

Jak poinformowała poznańska policja, kierowca w momencie zdarzenia był trzeźwy. 

 

- Trwa ustalanie przebiegu zdarzeń, jednak wiadomo, że kobietę potrącono na środku przejścia dla pieszych, co w świetle starych jak i nowych przepisów, obarcza winą kierowcę - mówi polsatnews.pl rzecznik prasowy Policji w Poznaniu.

Zmiany w prawie drogowym od 1 czerwca

Od 1 czerwca kierujący musi zachować szczególną ostrożność, zwolnić przed przejściem dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącego na nie.

Pieszy będzie z kolei zobowiązany do zachowania wzmożonej czujności. Nowe przepisy zabronią korzystania z telefonu i innych urządzeń elektrycznych podczas przekraczania jezdni, torowiska lub przejścia dla pieszych, "w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji".


Zmieniła się również dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanym. Przez całą dobę będzie się można poruszać z maksymalną prędkością 50 km/godz.

wys/prz/polsatnews.pl/epoznan.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie