Wypadek w USA. Zginęło dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła

Świat
Wypadek w USA. Zginęło dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła
Pixabat/ Free-Photos
Policja poinformowała, że wśród dziewięciu zabitych dzieci, jedna dziewczynka miała 9-miesięcy

Dziewięcioro dzieci i jedna osoba dorosła zginęli w sobotę w wypadku na drodze międzystanowej w Butler County w stanie Alabama. Wśród ofiar jest 9-miesięczne niemowlę. Pojazdy po zderzeniu zapaliły się.

W karambolu zderzyło się 18 pojazdów. Jednym z nich był bus, który wiózł dzieci. W innym pojeździe jechał ojciec wraz ze swoją 9-miesięczną córeczką. Niemowlę zmarło w szpitalu.

Zderzenie i pożar

Wayne Garlock, urzędnik prowadzący śledztwo w tej sprawie powiedział dla CNN, że "osiem zabitych dzieci, w wieku od 4 do 17 lat, znajdowało się w pojeździe z rancza dla zaniedbanych lub maltretowanych dzieci w wieku szkolnym w hrabstwie Tallapoosa". Po wypadku bus stanął w płomieniach.

 

Świadkom zdarzenia udało się wyciągnąć z płonącego pojazdu kierowcę, ale ratownicy nie byli w stanie dotrzeć do dziewczynek na czas. Udało się uratować także dyrektorkę placówki. CNN donosi, ze wśród ofiar były dzieci dyrektorki rancza, a sama obecnie jest hospitalizowana w ciężkim stanie.

 

ZOBACZ: Świętokrzyskie. Wypadek na obwodnicy. Czworo dzieci rannych

 

Wypadek miał miejsce w sobotnie popołudnie. Jako przyczynę podano złe warunki pogodowe, które przetoczyły się przez stan. Burza tropikalna znana jako Claudette spowodowała w sobotę rzęsisty deszcz. Według świadków zdarzenia, w momencie wypadku nie padało, ale na drodze było jeszcze dużo wody.

 

Śledczy poprosili wszystkich, którzy mogą mieć zdjęcia lub filmy z wypadku, o przesłanie ich organom ścigania.

aml/zdr / CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie