Na co dzień nosi mundur, po godzinach trenuje kulturystykę. Polska policjantka mistrzynią świata

Polska
Na co dzień nosi mundur, po godzinach trenuje kulturystykę. Polska policjantka mistrzynią świata
Archiwum prywatne
Katarzyna Staśkowska po ceremonii medalowej mistrzostw IBFF

Starsza aspirant Katarzyna Staśkowska z komendy policji w Łasku zdobyła tytuł mistrzyni świata federacji IBFF w kategorii fitness. Na co dzień funkcjonariuszka pracuje jako rzeczniczka prasowa. Karierę sportową rozpoczęła cztery lata temu.

- Tytuł mistrzyni świata jest tak naprawdę zwieńczeniem moich marzeń i do tej pory mam ciarki na rękach, jak sobie pomyślę, jakie emocje towarzyszyły temu wszystkiemu - opowiadała po powrocie z mistrzostw Staśkowska.

 

ZOBACZ: Irena Szewińska sportowcem stulecia w Polsce

 

Zawody odbyły się 26 czerwca 2021 r. w miejscowości Koper na Słowenii. Oprócz złotego medalu w kategorii fitness, policjantka zdobyła także czwarte miejsce w kategorii figur.

Ogrom pracy i wysiłku

Policjantka-kulturystka karierę sportową rozpoczęła cztery lat temu. Musiała włożyć sporo pracy i wysiłku, żeby osiągnąć taki efekt.

 

- Mam specjalnie przygotowany plan treningowy, dostosowany do mojej sylwetki - wyjaśniała w Polsat News zawodniczka. W jej kategorii istotne jest mocne eksponowanie mięśni. 

 

WIDEO: Polska policjantka nie miała sobie równych

 

 

Staśkowska pracuje nad formą pod czujnym okiem trenera Mateusza Szlęka. Wybadanie ciała sportsmenki wymagało kilku lat pracy. - Teraz wiemy na czym bazować, jeśli chodzi o budowanie formy - wspominał Szlęk.

"O 3:50 rozpoczynałam kardio"

Jak Katarzyna Staśkowska łączy pracę z treningami?

 

- Gdy przychodziłam na szóstą na służbę, o 3:50 rozpoczynałam swoją jednostkę kardio przed zawodami - opowiadała policjantka.

 

Pracujący z nią koledzy nie kryją dumy. - Cały czas ją dopingujemy - stwierdził inspektor Piotr Bielewski, Komendant Powiatowy Policji w Łasku. 

 

an/Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie