Pomorskie. Jest wniosek o areszt wobec matki podejrzanej o zabójstwo noworodka

Polska
Pomorskie. Jest wniosek o areszt wobec matki podejrzanej o zabójstwo noworodka
Pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Wniosek o areszt wobec matki podejrzanej o zabójstwo noworodka

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 38-letniej mieszkanki Starogardu Gdańskiego, która jest podejrzana o zabójstwo swojego dziecka.

Jak powiedziała w piątek rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, zarzut zabójstwa postawiono 38-letniej mieszkance Starogardu Gdańskiego w oparciu o opinię biegłego, który stwierdził, że dziewczynka zginęła poprzez gwałtowne uduszenie.

Dziewczynka urodziła się żywa

- Po sekcji zwłok biegły stwierdził, że dziewczynka urodziła się żywa i oddychała. Nie miała oznak wcześniactwa - dodała prokurator Wawryniuk.

 

Kobieta nie przyznała się do winy podczas przesłuchania i tłumaczyła, że dziewczynka urodziła się martwa.

 

ZOBACZ: Pożar domku letniskowego w Stawigudzie. Dwie osoby nie żyją

 

38-letnią mieszkankę Starogardu Gdańskiego zatrzymano w środę, kiedy to zgłoszono zaginięcie kobiety w zaawansowanej ciąży.

 

Wieczorem odnaleziono ją w parku, niedaleko stacji paliw i rzeki przy ulicy Jagiełły. Kobieta była zakrwawiona i wskazała miejsce, gdzie porzuciła dziecko w foliowym worku.

Śmierć noworodka

W środowy wieczór policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli szukać 37-letniej kobiety w zaawansowanej ciąży, która zaginęła. Kiedy ją odnaleźli, okazało się, że zdążyła urodzić.

 

ZOBACZ: Pacjent wypadł z karetki i wpadł pod samochód. Lekarz i pielęgniarka oskarżeni

 

Kobieta poinformowała mundurowych, gdzie jest noworodek. Okazało się jednak, że dziecko nie żyje. Jego ciało leżało w zaroślach nieopodal ulicy Władysława Jagiełły.

 

wys / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie