Premier Morawiecki promuje Polski Ład. Inwestycje w m.in boiska, rolnictwo i innowacje

Polska
Premier Morawiecki promuje Polski Ład. Inwestycje w m.in boiska, rolnictwo i innowacje
PAP/Rafał Guz
Mateusz Morawicki promuje Polski Ład

Polski Ład to lepsza codzienność dla nas wszystkich; nowe boiska, innowacje, dbałość o rolnictwo, służbę zdrowia, czystą wodę i powietrze, wspólne spacery i szybszy internet - oświadczył premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że jeszcze w czwartek odwiedzi powiat kartuski w woj. pomorskim.

Ład to lepsza codzienność dla nas wszystkich! Nowe boiska, innowacje, dbałość o rolnictwo, służbę zdrowia, czystą wodę i powietrze, wspólne spacery i szybszy internet" - napisał szef rządu we wpisie na Facebooku.

 

Jakie kwoty wsparcia?

Zapowiedział jednocześnie, że więcej szczegółów ujawni już w czwartek o godz. 17.30 w gminie Somonino, w powiecie kartuskim (Pomorskie). "Jeżeli chodzi o kwoty wparcia - tutaj czeka na wszystkich pozytywna niespodzianka!" - przekonywał.

 

ZOBACZ: Epidemiolog: będzie czwarta, a nawet piąta i szósta fala epidemii

 

Premier do wpisu dołączył też krótki film, na którym lektor pyta: "Czym jest dla ciebie lepsza codzienność?"

 

"Może to po prostu nowe fajne boisko, a może innowacje, dzięki którym żyjemy lepiej. Dbałość o rolnictwo, zdrową wodę i czyste powietrze?

 

Albo wspólny spacer po pięknym, odnowionym parku. Możliwość bycia w kontakcie, kiedy tego potrzebujesz, albo przedszkola i szkoły na miarę przyszłości. Muzea, które umieją pokazać wczoraj i jutro albo wygodny dostęp do kultury" - pyta lektor.

 

"Rządowy Fundusz Polski Ład - Program Inwestycji Strategicznych jest dla ciebie. Powstał żeby dofinansować gminy, powiaty, miasta i województwa, by mogły zmieniać codzienność milionów polskich rodzin i spełniać ich marzenia" - podsumowuje

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie