"Słowa mają znaczenie". Ambasada USA w Polsce o komentarzach w kierunku osób LGBTQI+

Polska
"Słowa mają znaczenie". Ambasada USA w Polsce o komentarzach w kierunku osób LGBTQI+
Ambasada USA w Polsce
Bix Aliu: Takie komentarze pojawiają się pod naszymi postami o równości dla osób LGBTQI+

Ambasada USA w Polsce razem z grupą Stonewall na koniec Miesiąca Dumy przyjrzała się komentarzom, które pojawiały się w mediach społecznościowych pod wpisami na temat równości. Akcja odbywa się pod hasłem "Words Matter. Słowa mają znaczenie".

"Wypiep**** z tą chorą ideologią, nie będziecie nam narzucać tego "gówna". "Im więcej promocji tego wirusa (LGBTQI+), tym więcej samobójstw". "Nie ma czegoś takiego jak LGBT. Pierze się ludziom mózgi" - to tylko kilka przykładowych komentarzy, które pojawiły się na profilach ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie w mediach społecznościowych. O ich przeczytanie poproszono kilka osób z polskiego środowiska LGBTQI+.

 

"Takie komentarze pojawiają się pod naszymi postami o równości dla osób LGBTQI+. Wyobraź sobie, że ktoś pisze takie słowa o Tobie, Twojej siostrze lub bracie, albo o Twoim dziecku" - mówi w opublikowanym w środę klipie Bix Aliu, pełniący funkcję Chargé d’Affaires a.i. w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

 

ZOBACZ: Parada Równości z udziałem Rafała Trzaskowskiego. Trasa: Pałac Kultury - Pole Mokotowskie

 

"To raczej nie my jesteśmy wirusem, tylko homofobia i to ona doprowadza do samobójstw" - stwierdziła jedna z osób obecnych w klipie. Inna przyznała: "Kiedy ktoś mówi mi, że nie istnieje coś takiego jak osoba LGBT, to czuję się po prostu unieważniona".

Nie tylko negatywne komentarze

Agata, Hanna, Mateusz, Maja, Zuzanna i Mateusz, przedstawiciele polskiego środowiska LGBTQI+, przeczytali przed kamerą także pozytywne komentarze. "Miłość jest znacznie lepsza niż nienawiść" - głosi jeden z nich.

 

Według raportu Open For Business brak inkluzywności wobec środowisk LGBTQI+ kosztuje Polskę, Węgry, Rumunię i Ukrainę ponad 8,6 mld dol. rocznie. Ochrona praw człowieka LGBTQI+ oznacza także większy dobrobyt dla wszystkich - napisał na Twitterze w zeszły wtorek  Bix Aliu.

ZOBACZ: Kosztowna walka z LGBT+. "Ponad 8,6 mld dolarów rocznie"

 

Czerwiec od kilkunastu lat jest Miesiącem Dumy. Ma to związek z upamiętnieniem zamieszek w Stonewall, które miały miejsce pod koniec czerwca 1969 r.

an/prz/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie