Warszawa. Hostel interwencyjny dla osób LGBT+ wznowi działalność

Polska
Warszawa. Hostel interwencyjny dla osób LGBT+ wznowi działalność
Facebook/Aldona Machnowska-Góra
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku

Stolica rozstrzygnęła - ogłoszony pod koniec lutego - konkurs na hostel interwencyjny dla osób LGBT+. Placówkę poprowadzi Stowarzyszenie Lambda Warszawa.

Wiceprezydentka Warszawy Aldona Machnowska-Góra w połowie lutego informowała, że Warszawa ogłosiła konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób o innej tożsamości psychoseksualnej - osób LGBT+.

 

ZOBACZ: Kraśnik uchylił uchwałę ws. "powstrzymania ideologii LGBT"

 

We wtorek Machnowska-Góra przekazała, że placówkę poprowadzi Stowarzyszenie Lambda Warszawa. "Miasto Stołeczne Warszawa jest miejscem otwartym, jest dla wszystkich. Chcemy, aby każdy miał równe prawa i szanse, czuł się tu dobrze i przede wszystkim bezpiecznie. Dziś zrobiliśmy kolejny ważny krok - rozstrzygnęliśmy konkurs na prowadzenie całodobowego punktu schronienia i wsparcia interwencyjnego dla osób LGBT+. Mieszkania treningowe poprowadzi Stowarzyszenie Lambda Warszawa" - czytamy w jej wpisie, umieszonym w mediach społecznościowych.

 

Miasto Stołeczne Warszawa jest miejscem otwartym, jest dla wszystkich. Chcemy, aby każdy miał równe prawa i szanse, czuł...

Opublikowany przez Aldona Machnowska-Góra Wtorek, 11 maja 2021

 

Punkt - według zapowiedzi - ma zapewnić pomoc osobom, które znalazły się w skrajnej sytuacji i stały się bezdomne. "Placówka zapewni nie tylko bezpieczne schronienie osobom LGBT+, które straciły dach nad głową, ale także niezbędne wsparcie psychologiczne, prawne i socjalne, aby mogły stanąć na własne nogi" - poinformowała wiceprezydentka.

"Daliśmy schronienie dziesiątkom osób"

Na stronie stowarzyszenia, po ogłoszeniu tej decyzji, przypomniano, że w latach 2015-2016 Lambda Warszawa, wspólnie z fundacją Trans-Fuzja, prowadziła pierwszy w Polsce hostel interwencyjny dla osób LGBT+. "Daliśmy schronienie dziesiątkom osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że znów będziemy mogli pomagać w ten sposób, ponieważ wiemy, jak bardzo potrzebne jest takie miejsce w Warszawie i jak wiele osób na nie czeka" - czytamy w komunikacie na stronie stowarzyszenia.

 

🏳️‍🌈 Zgodnie z pierwszym postulatem Warszawskiej Deklaracji LGBT+, m.st. Warszawa zobowiązało się do reaktywowania...

Opublikowany przez Lambda Warszawa Poniedziałek, 10 maja 2021

 

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał "Warszawską Deklarację LGBT+" w lutym 2019 roku. Dokument zakłada właśnie stworzenie hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ oraz miejskiego mechanizmu szybkiej pomocy dla nich i edukację antydyskryminacyjną.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie