Holandia. Darmowe testy na obecność koronawirusa dla wyjeżdżających na wakacje

Świat
Holandia. Darmowe testy na obecność koronawirusa dla wyjeżdżających na wakacje
Pixabay/ fernandozhiminaicela
Każdy wyjeżdżający z Holandii może od 1 lipca poddać się bezpłatnemu badaniu na obecność koronawirusa

Od czwartku w Holandii wykonywane będą bezpłatne testy na obecność koronawirusa dla podróżujących. Rząd finansuje testy dla wszystkich wyjeżdżający na wakacje.

Każdy wyjeżdżający z Holandii może od 1 lipca poddać się bezpłatnemu badaniu na obecność koronawirusa. Minister zdrowia Hugo de Jonge namawia również do poddania się testowi po powrocie do kraju. Będzie on także bezpłatny. Ministerstwo zdrowia informuje, że testowanie będzie możliwe do 31 sierpnia.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Polacy będą testować szczepionkę przeciwko wariantowi Beta

 

Jednocześnie minister De Jonge poinformował, że został naprawiony błąd w aplikacji CoronaCheck. Na początku tygodnia tysiące osób, które otrzymały tylko jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, dostały przez pomyłkę certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie. Powiadomienia przyszły właśnie za pośrednictwem oficjalnej aplikacji.

 

ZOBACZ: Niedzielski: szczepienia czekają na obywateli

 

Nie jest jasne, co dokładnie spowodowało błąd systemu. W piątek firma zajmująca się oferowaniem bezpłatnych, szybkich testów na obecność koronawirusa, została zaatakowana przez hakerów. Atak spowodował wielogodzinne opóźnienia w wyświetlaniu wyników testów w aplikacji CoronaCheck.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie