Łódź: popełnił przestępstwo zaraz po wyjściu z więzienia. Myślał, że nie poniesie konsekwencji

Polska
Łódź: popełnił przestępstwo zaraz po wyjściu z więzienia. Myślał, że nie poniesie konsekwencji
KMP w Łodzi

Grożąc przypadkowemu mężczyźnie pozbawieniem życia, zabrał mu telefon komórkowy oraz słuchawki. Okazało się, że sprawca popełnił przestępstwo zaledwie 13 godzin po opuszczeniu więzienia. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom z IV Komisariatu Policji, że był przekonany, że przez jeden dzień po wyjściu z zakładu karnego można popełnić przestępstwo bez żadnych konsekwencji.

Policjanci zostali poinformowani przez dyżurnego miasta o rozboju na ulicy Radwańskiej. Natychmiast pojechali pod wskazany adres. Funkcjonariusze podczas rozmowy z pokrzywdzonym, młodym mężczyzną ustalili, że napastnik grożąc pozbawieniem życia, zabrał mu telefon komórkowy oraz słuchawki.

 

ZOBACZ: Miał ponad 3 promile alkoholu i kierował tirem. Grozi mu do 2 lat

 

Agresor - jak informuje Komenda Miejska Policji w Łodzi - po zabraniu łupów uciekł w kierunku alei Politechniki. 19-latek dokładnie opisał ubiór napastnika. Oświadczył policjantom, że jest w stanie rozpoznać sprawcę. Stróże prawa zaprosili pokrzywdzonego do radiowozu i wspólnie zaczęli przeszukiwać okoliczny teren.

Był pobudzony i agresywny

Podejrzewanego, który odpowiadał rysopisowi, zauważyli przy skrzyżowaniu ulic Radwańskiej i Politechniki. Mężczyzna był pobudzony, agresywny i nie wykonywał poleceń funkcjonariuszy. Łodzianin potwierdził, że zatrzymany mężczyzna jest sprawcą przestępstwa. 46-latek został przewieziony do IV komisariatu zaledwie po 20 minutach od popełnionego rozboju.

 

ZOBACZ: Iława. Ukradł ze sklepu 591 zdrapek. Grozi mu do 5 lat więzienia

 

Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli w jego kieszeni telefon komórkowy oraz słuchawki. Skradzione przedmioty zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi. Okazało się, że mężczyzna opuścił więzienne mury 13 godzin wcześniej. Spędził tam ostatnie 5 lat, odbywając karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

 

KMP w Łodzi

 Może spędzić za kratkami 18 lat

Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom z IV Komisariatu Policji, że był przekonany, że przez jeden dzień po wyjściu z zakładu karnego można popełnić przestępstwo bez żadnych konsekwencji.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju. W związku z tym, że działał w warunkach multirecydywy najbliższe 18 lat może spędzić za kratkami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

msl/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie