Krosno. Potrącenie 10-letniego chłopca na rowerze. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Polska
Krosno. Potrącenie 10-letniego chłopca na rowerze. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Krosno24.pl
Chłopiec był opatrywany w karetce, a następnie przetransportowany do szpitala helikopterem LPR

Helikopter LPR zabrał do szpitala 10-letniego chłopca, który wpadł pod auto, gdy przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych w Krośnie (woj. podkarpackie). 33-letni kierujący skodą był trzeźwy. - Dziecko leżało na krawężniku i nie ruszało się, na głowie miało kask - zrelacjonował świadek wypadku.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 14:00 na ulicy Lwowskiej w Krośnie. Według wstępnych ustaleń policji, 33-latek kierujący skodą potrącił 10-letniego chłopca, który przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych. 

 

- Dziecko odniosło obrażenia, jest opatrywane przez zespół ratownictwa medycznego. Na miejscu lądował helikopter LPR - przekazał polsatnews.pl asp. Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

 

ZOBACZ: Jełowa. Wypadek autobusu z dziećmi. Policja podaje przyczynę

 

Jak dodał funkcjonariusz, kierowca był trzeźwy. Chłopiec ma ciężkie obrażenia i w szpitalu przejdzie specjalistyczne badania.

 

Pierwsi interweniowali strażnicy miejscy

 

Portal Krosno24.pl, powołując się na relację świadka, przekazał, że chłopiec "leżał na krawężniku i nie ruszał się", a na głowie miał kask. Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażnicy miejscy.

 

Ulica Lwowska wchodzi w skład drogi wojewódzkiej nr 991. Ponieważ do wypadku doszło nieopodal jej skrzyżowania z drogą krajową nr 28, w okolicy są spore utrudnienia w ruchu. 

wka/ sgo / Krosno24 / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie