Wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób, w tym troje dzieci

Polska
Wypadek w Elżbietowie. Nie żyje 5 osób, w tym troje dzieci
tusochaczew.pl
Na miejscu pracują służby ratunkowe

We wtorek w miejscowości Elżbietów w powiecie sochaczewskim doszło do śmiertelnego wypadku. Na miejscu zginęło 5 osób, w tym troje dzieci.

Zgłoszenie dotyczące wypadku wpłynęło do służb ok. 12:30. W zderzeniu na drodze powiatowej brał udział samochód osobowy i ciężarówka. Wszyscy pasażerowie samochodu osobowego nie żyją.

 

Jak przekazał oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie st. kpt. Rafał Krupa, kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Przybyłe na miejsce służby podjęły próbę resuscytacji jednego z dzieci, niestety nie udało się uratować jego życia.

 

Zginęły małe dzieci w wieku szkolnym

Na miejscu pracuje 6 zastępów straży pożarnej i inne służby, w tym śmigłowiec LPR. Droga jest zablokowana. Należy spodziewać się długotrwałych utrudnień, wyznaczono objazdy skrzyżowania.

 

WIDEO: Moment wypadku w Elżbietowie

 

 

Policja nie potwierdza czy osobówka jechała rodzina. - Dzieci były małe, w wieku szkolnym - zaznaczyła mł.asp. Aleksandra Calik. Według nieoficjalnych informacji, dzieci, które zginęły w wypadku miały od 4 do 14 lat.

Badanie krwi kierowcy

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. Badanie przeprowadzone na miejscu wykazało, że jest trzeźwy. Jednak, jak zaznacza policjantka, "od obydwu kierujących została pobrana krew do badań". Strażacy zabezpieczyli zbiornik z paliwem w ciężarówce, z którego wypływało paliwo.

 

Policjanci prowadzą czynności pod nadzorem prokuratora zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Na skrzyżowaniu dochodziło już do wypadków

- Zdarzenie miało miejsce w obrębie skrzyżowania dróg. Samochód ciężarowy znajduje się na jezdni, samochód osobowy w wyniku zdarzenia został wyrzucony na sąsiednie pole. Samochód jest w znacznym stopniu zdeformowany - relacjonował na antenie Polsat News st. kpt. Rafał Krupa.

 

Jak opowiedział, miejsce, w którym doszło do wypadku nie jest skrzyżowaniem dróg równorzędnych. Dochodziło już tam do wypadków. Nad ustaleniem przyczyn tragedii pracują policjanci.

an/aml/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie