Kalisz. Wykorzystał niepełnosprawną 16-latkę? "Chcieli zlinczować podejrzanego"

Polska
Kalisz. Wykorzystał niepełnosprawną 16-latkę? "Chcieli zlinczować podejrzanego"
Polsat News/zdj. ilustracyjne
Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Lokalna prasa podała, że 16-latka jest osobą niepełnosprawną. Policja nie potwierdza tej informacji.

Policja sprawdza czy w niedzielę w Kaliszu (Wielkopolskie) 60-letni mężczyzna wykorzystał seksualnie 16-latkę. Funkcjonariusze musieli interweniować w miejscu zdarzenia; zgromadzeni chcieli zlinczować mężczyznę podejrzanego o przestępstwo.

Rzeczniczka kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz powiedziała w poniedziałek, że w niedzielę wieczorem wpłynęło zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę 16-latki.

 

ZOBACZ: Belgia: grupowo zgwałcili 14-latkę, zdjęcia opublikowali w sieci. Ofiara popełniła samobójstwo

 

- Przed budynkiem, w którym, w jednym z mieszkań, 16-latka przebywała z 60-letnim mężczyzną zebrał się tłum dość agresywnie nastawionych osób. Ostatecznie policjantom udało się wejść do środka. Obecnie 60-latek przebywa u nas, w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych - podała.

 

Jaworska-Wojnicz nie chciała podawać szerszych informacji na temat sprawy. Przyznała, że 16-latka została przebadana przez lekarzy, potem trafiła pod opiekę rodziny. Pytana o to, czy funkcjonariusze przesłuchali już 60-latka podała, że zatrzymany mężczyzna był pod wpływem alkoholu, zanim zostanie przesłuchany musi wytrzeźwieć.

Była częściowo rozebrana?

Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Lokalna prasa podała, że 16-latka jest osobą niepełnosprawną. Policja nie potwierdza tej informacji.

 

ZOBACZ: Wielkopolska. 18-latek ujęty w czasie obławy. Odpowie za dwa gwałty

 

Serwis kalisz24.info.pl podał, że wcześniej 16-latka była przez kilka godzin poszukiwana przez rodzinę. Poszukujący mieli m.in. zapukać do mieszkania jednego z sąsiadów. Mężczyzna, który otworzył drzwi dziwnie się zachowywał; w jego mieszkaniu, na łóżku miała leżeć półprzytomna, poszukiwana dziewczyna. 16-latka była, według ustaleń serwisu, częściowo rozebrana.

 

Wkrótce potem, przed budynkiem zgromadziła się grupa ludzi, którzy chcieli wymierzyć karę mężczyźnie podejrzewanemu o seksualne wykorzystanie nastolatki. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy mieli użyć gazu łzawiącego.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie