Wielkopolska. Pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej. Po raz kolejny w tym roku

Polska
Wielkopolska. Pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej. Po raz kolejny w tym roku
kościannasygnale.pl
Pożar gasi prawie 30 jednostek

Dwie hałdy odpadów zapaliły się na składowisku w Przysiece Polskiej (woj. wielkopolskie). Do walki z ogniem zaangażowanych zostało ponad 30 jednostek straży pożarnej. To kolejny w tym roku taki pożar w tym miejscu. Trwa walka z ogniem.

Oficer dyżurny PSP w Kościanie podał, że zgłoszenie wpłynęło po godzinie 10. Na miejscu stwierdzono pożar dwóch hałd odpadów. 

Słup dymu nad płonącymi hałdami

Według lokalnych serwisów internetowych słup dymu unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z odległości kilkudziesięciu kilometrów. Płoną odpady przemysłowe. Poszukiwanie źródła pożaru może potrwać kilka a nawet kilkanaście godzin.

 

WIDEO: Na miejsce zjechali nie tylko lokalni strażacy

 

Do akcji gaśniczej zaangażowano jednostki m.in. z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz OSP z Kościana, Śmigla, Starego Bojanowa, Nietążkowa, Czacza, Starego Gołębina, Racotu, Gryżyna i Słonina.

 

ZOBACZ: Niemcy. Pożar po uderzeniu pioruna. Strażacy uratowali młode bociany przed ogniem

 

Do pomocy w akcji poskramiania zarzewia ognia przyjechały także dwie cysterny z wodą - z OSP Strykowo oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

 

WIDEO - Pożar dwóch hałd odpadów

Kolejny pożar w tym samym miejscu

Poprzedni pożar na tym samym składowisku w powiecie kościańskim wybuchł 3 czerwca. Wtedy strażacy gasili go przez trzy dni. Okoliczni mieszkańcy przekazali wtedy polsatnews.pl, że w sąsiedztwie znajdują się dwa bloki mieszkalne, gdzie mieszka ponad 100 osób.

 

ZOBACZ: Pożar składowiska odpadów w Przysiece Polskiej. Kolejny w ostatnim czasie

 

Narzekali także m.in. na unoszący się nad okolicą gryzący zapach palonego plastiku i podkreślali, że to nie pierwsze takie zdarzenie w ostatnim czasie. Wcześniejszy wybuchł w lutym.

an/hlk / PAP / KOŚCIANNASYGNALE.PL
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie