Powrót maseczek w Izraelu. Rośnie liczba zakażeń

Świat
Powrót maseczek w Izraelu. Rośnie liczba zakażeń
PAP/EPA/REMKO DE WAAL
Według najnowszych dostępnych danych w czwartek władze sanitarne zdiagnozowały 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Władze Izraela ogłosiły w piątek przywrócenie wymogu noszenia maseczek w zamkniętych miejscach publicznych po wzroście liczby zakażeń koronawirusem. W Izraelu ponad połowa populacji otrzymała już dwie dawki szczepionki przeciwko Covid-19.

"Z powodu wzrostu liczby zakażeń ministerstwo zdrowia ogłasza, że w piątek od południa (godz. 11 w Polsce) maseczki będą wymagane we wszystkich miejscach, które nie są na zewnątrz, z wyjątkiem domu" – przekazał resort w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Kwarantanna nawet dla zaszczepionych? Delta atakuje w Izraelu

 

Zaleca się również noszenie maseczek podczas dużych zgromadzeń na świeżym powietrzu, "na przykład podczas wydarzeń w ten weekend związanych z paradą" Gay Pride w Tel Awiwie, która ma przyciągnąć tysiące ludzi.

 

"Dzieci poniżej siódmego roku życia, osoby niepełnosprawne i uprawiające sport zwolnione są z obowiązku noszenia maseczki w pomieszczeniach zamkniętych" - podało źródło.

Ponad 200 nowych infekcji

Premier Izraela Naftali Benet zapowiedział w środę, że jeśli przez tydzień codziennie będzie odnotowywanych ponad 100 nowych przypadków koronawirusa, noszenie maseczek znów stanie się obowiązkowe.

 

Od poniedziałku władze sanitarne odnotowują codziennie ponad 100 nowych infekcji SARS-CoV-2.

 

Według najnowszych dostępnych danych w czwartek władze sanitarne zdiagnozowały 227 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

55 proc. zaszczepionych

W środę Izrael ogłosił, że przesuwa z lipca na sierpień ponowne otwarcie swojego terytorium dla turystów "z powodu obaw o możliwość rozprzestrzenienia się wariantu Delta".

 

ZOBACZ: Izrael: w szpitalach częściej umierali chorzy na COVID z niedoborem jednej witaminy

 

W szczytowym momencie pandemii, w styczniu br., w Izraelu odnotowywano ok. 10 tys. przypadków koronawirusa dziennie, zanim masowa kampania szczepień zmniejszyła liczbę infekcji.

 

Dotąd ponad 5 mln z 9,3 mln Izraelczyków (55 proc. populacji) otrzymało dwie dawki szczepionki. W sumie od początku pandemii w Izraelu odnotowano ponad 840 tys. zakażeń koronawirusem, 6 428 osób zainfekowanych zmarło.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie