Portugalia przywraca obostrzenia. "Oczekujemy nasilenia się pandemii"

Świat
Portugalia przywraca obostrzenia. "Oczekujemy nasilenia się pandemii"
PAP/EPA/TIAGO PETINGA
Zakazano obywatelom przemieszczania się po dotkniętych pandemią powiatach.

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek przywrócenie obostrzeń przeciwepidemicznych, w tym zakazu przemieszczania się obywateli po najbardziej doświadczonych pandemią powiatach. Zakaz wjazdu i wyjazdu będzie obowiązywał podczas najbliższego weekendu m.in. na terenie aglomeracji Lizbony.

Jak powiedziała podczas konferencji prasowej w Lizbonie rzeczniczka rządu Mariana Vieira da Silva, w stolicy oraz 27 innych powiatach kraju konieczne będzie przywrócenie restrykcji przeciwepidemicznych wraz z nasileniem się pandemii Covid-19.

 

ZOBACZ: Kordon sanitarny w Lizbonie. Portugalia zamyka stolicę

 

- W chwili obecnej nie ma warunków do tego, aby rozpocząć dalsze luzowanie obostrzeń sanitarnych - wyjaśniła Vieira da Silva, przypominając, że podczas minionej doby potwierdzono ponad 1,5 tys. infekcji.

Jakie obostrzenia wracają?

Wskazała, że zamiast zaplanowanego po 30 czerwca znoszenia restrykcji rząd premiera Antonia Costy spodziewa się wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem. - W najbliższych tygodniach oczekujemy nasilenia się pandemii - dodała rzeczniczka.

 

ZOBACZ: Portugalia. Szczepionka J&J dla dorosłych mężczyzn

 

Zgodnie z nowymi restrykcjami w najbardziej doświadczonych Covid-19 powiatach przywrócono obowiązek wykonywania pracy zdalnej, ograniczono godziny pracy placówek handlu i usług, a także zredukowano do czterech liczbę osób przy stolikach w restauracjach.

 

Wśród miast, w których zaostrzono przepisy sanitarne, są poza Lizboną popularne wśród turystów miasta, takie jak Braga, Setubal i Sintra, a także nadmorskie kurorty Sesimbra, Albufeira oraz Cascais.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie