USA. 153 pracowników szpitala straciło pracę. Nie chcieli zaszczepić się przeciwko COVID-19

Świat
USA. 153 pracowników szpitala straciło pracę. Nie chcieli zaszczepić się przeciwko COVID-19
zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Jak podaje "Washington Post", Houston Methodist było jednym z pierwszych systemów szpitalnych w USA, który nakazał pracownikom zaszczepienie się przeciwko COVID-19, jako warunek kontynuacji pracy w szpitalu

153 pracowników sieci szpitali Houston Methodist w Teksasie odeszło z pracy lub zostało zwolnionych w związku z odmową przyjęcia szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformowała we wtorek rzeczniczka sieci. To również skutek odrzucenia skargi pracowników przez sąd.

Jak podaje "Washington Post", Houston Methodist było jednym z pierwszych systemów szpitalnych w USA, który nakazał pracownikom zaszczepienie się przeciwko Covid-19, jako warunek kontynuacji pracy w szpitalu.

 

ZOBACZ: WHO: Delta staje się dominującym wariantem koronawirusa na świecie

 

Od wprowadzenia decyzji 1 kwietnia szczepionkę przyjęło niemal 25 tys. pracowników sieci. 178 odmówiło, wobec czego zostali oni zawieszeni na dwa tygodnie. W tym czasie 25 z nich zaszczepiło się, zaś reszta straciła pracę.

Skarga trafiła do sądu 

Jedna z pracownic, która odmówiła zaszczepienia, pielęgniarka Jennifer Bridges, oraz ponad 100 innych osób zaskarżyło decyzję do sądu, nazywając w pozwie szczepionkę "eksperymentalną iniekcją modyfikacji genów mRNA" i oskarżając Houston Methodist o zmuszanie pracowników do bycia "królikami doświadczalnymi".

 

Sąd federalny w Houston, odrzucił skargę 12 czerwca, uznając że polityka szpitali nie stanowi pogwałcenia praw pracowników.

 

ZOBACZ: Australia. Badania kliniczne szczepionki w sprayu. Może być skuteczniejsza od Pfizera i AstraZeneki

 

"Methodist po prostu stara się wykonywać swoją pracę ratowania życia pacjentów i unikania zakażenia ich wirusem. To wybór mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników, pacjentów i ich rodzin" - napisał w uzasadnieniu sędzia Lynn Hughes.

ms/PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie