Covid-19 w Brazylii. Pół miliona ofiar koronawirusa

Świat
Covid-19 w Brazylii. Pół miliona ofiar koronawirusa
PAP/EPA/Antonio Lacerda
Z powodu koronawirusa umiera obecnie 25 proc. więcej chorych niż dwa tygodnie temu

Już ponad pół miliona Brazylijczyków zmarło z powodu Covid-19. Władze przewidują, że tragiczne statystyki będą w nadchodzących tygodniach stawać się coraz gorsze. Sytuację pandemiczną w Brazylii pogarsza fakt, że właśnie zaczyna się tam zima.

Brazylijskie ministerstwo zdrowia mówi wprost, że kraj zmierza do trzeciego wielkiego kryzysu od początku pandemii. Ostatniej doby przybyło ponad 80 tysięcy zakażeń. Zmarło także ponad 2300 osób.

Pół miliona ofiar

Z powodu koronawirusa umiera obecnie 25 proc. więcej chorych niż dwa tygodnie temu. Kraj przekroczył liczbę pół miliona ofiar z powodu Covid-19. To drugi najwyższy wynik na świcie, Brazylia ustępuję tylko Stanom Zjednoczonym, gdzie potwierdzono ponad 600 tys. przypadków śmiertelnych. 

 

ZOBACZ: Brazylia rezygnuje z importu rosyjskiej szczepionki. "Poważne wady"

 

Populacja USA jest jednak o połowę większa niż Bazyli. Poza tym w Stanach liczba nowych zakażeń gwałtownie spada wskutek kampanii szczepień, które w Brazylii są na niskim poziomie. 

 

Akcja szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się w Brazylii ze znacznym opóźnieniem w porównaniu z innymi krajami Ameryki Południowej. W pełni zaszczepiło się dotychczas tylko 11 proc. obywateli z ponad 210 mln kraju. 

laf/zdr/Deutsche Welle/AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie