Abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem. Poparło go dziewięciu mieszkańców Piask

Polska
Abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem. Poparło go dziewięciu mieszkańców Piask
Gmina Jaświły
Abp senior Leszek Sławoj Głódź został sołtysem

Abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach - informuje urząd gminy Jaświły (woj. podlaskie). To wynik wyborów uzupełniających, które odbyły się 16 czerwca.

Jak podaje urząd gminy Jaświły, 16 czerwca 2021 roku odbyły się wybory uzupełniające sołtysów miejscowości Mociesze i sołectwa Piaski (część miejscowości Bobrówka). Wybory odbyły się po śmierci wieloletniego sołtysa wsi Mociesze Edwarda Skiścima oraz rezygnacji Edwarda Kliszy, sołtysa Piasek.

Abp Sławoj Leszek Głódź sołtysem

W Mocieszach na funkcję sołtysa został wybrany Krzysztof Kolendo, z kolei w Piaskach - abp Sławoj Leszek Głódź.

 

W Sołectwie Piaski mieszka 36 osób uprawnionych do głosowania. - Na zebraniu było dziewięć osób. Wszyscy zagłosowali jednomyślnie (na Głódzia) - przekazał w rozmowie z "Kurierem Porannym" Marek Jarosz, zastępca wójta. 

 

W przeciwieństwie do pozostałych sołtysów, abp Głódź nie wyraził zgody na publikację telefonu i adresu mailowego, dostępny jest tylko jego adres zamieszkania. - Dla osób spoza sołectwa pozostaje kontakt osobisty lub za pośrednictwem gminy. Pierwsza okazja już 29 czerwca na sesji rady gminy - przekazał zastępca wójta.

Ukarany przez Stolicę Apostolską

W marcu abp senior Sławoj Leszek Głódź został ukarany przez Stolicę Apostolską za zaniedbania w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich. 

 

Duchowny otrzymał nakaz zamieszkania poza diecezją gdańską (przeprowadził się w rodzinne strony w woj. podlaskim) i zakaz uczestniczenia w celebracjach religijnych na ich terenie. Został także zobligowani do wpłaty "odpowiedniej" sumy na rzecz Fundacji św. Józefa.

jo/ sgo/polsatnews.pl/poranny.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie