Pożar hali w Chorzowie. Znaleziono ciało z raną postrzałową

Polska
Pożar hali w Chorzowie. Znaleziono ciało z raną postrzałową
Polsat News
Do akcji – zgodnie z informacjami rzecznika chorzowskiej straży pożarnej kpt. Tomasza Szymańskiego - zadysponowano ogółem 16 zastępów i 44 ratowników

Ciało mężczyzny z raną postrzałową mieli odnaleźć strażacy w pogorzelisku w Chorzowie. W poniedziałek doszło tam do pożaru hali magazynowej i warsztatu samochodowego. Do akcji zadysponowano ogółem szesnaście zastępów straży pożarnej.

Zwłoki jednej osoby, mężczyzny, znaleźli strażacy w trakcie przeszukiwania pogorzeliska po poniedziałkowym pożarze hali magazynowej i warsztatu samochodowego w Chorzowie (Śląskie). W akcji w szczytowym momencie brało tam udział 17 zastępów straży pożarnej.

 

- Podczas przeszukiwania pogorzeliska po ugaszeniu pożaru strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny; dalsze czynności prowadzą w tej sprawie policja i prokuratura - powiedział we wtorek rzecznik chorzowskiej straży pożarnej kpt. Tomasz Szymański.

Pożar hali 

Jak poinformował wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik, pożar, o którym zgłoszenie wpłynęło ok. godz. 6. rano w poniedziałek, po ok. 3 godzinach akcji był już opanowany. Zgodnie z informacją chorzowskich samorządowców po godz. 9 strażacy dogaszali już pogorzelisko.

 

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska podała, że palił się obiekt, m.in. z pomieszczeniami warsztatowymi o wymiarach 20 na 50 metrów i wysokości 4 metrów. Miasto podało, że w hali składowane były też tekstylia.

 

ZOBACZ: Nowa Biała po pożarze. Żołnierze WOT pomogą posprzątać pogorzelisko

 

"Z informacji otrzymanych od Plutonu Chemicznego Straży Pożarnej z Katowic wynika, że zagrożenie dla mieszkańców nie występuje. Oczywiście z powodu pożaru w centrum miasta jest odczuwalny nieprzyjemny zapach" – napisano na facebookowym profilu urzędu miasta.

 

Do akcji – zgodnie z informacjami rzecznika chorzowskiej straży pożarnej kpt. Tomasza Szymańskiego - zadysponowano ogółem 16 zastępów i 44 ratowników.

laf/zdr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie