Duchota i gwałtowne burze. Prognoza pogody na wtorek, 22 czerwca

Polska
Duchota i gwałtowne burze. Prognoza pogody na wtorek, 22 czerwca
Pixabay
Wtorek będzie kolejnym dniem, gdy upałom będą towarzyszyć gwałtowne burze

Pogoda coraz bardziej będzie dawać się nam we znaki, ponieważ wtorek zapowiada się nie tylko niezmiernie gorąco, ale też burzowo i deszczowo. Zjawiska mogą być miejscami gwałtowne i powodować szkody materialne.

We wtorek w pierwszej połowie dnia będzie słonecznie, przeważnie bezchmurnie. Od godzin przedpołudniowych zaczną się pojawiać chmury, których po południu będzie szybko przybywać aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz, przede wszystkim na południu, w centrum i na północy kraju, a pod wieczór także na wschodzie.
 
 
W ciągu jednej godziny może spaść do 30-50 mm deszczu, przez co możliwe są lokalne podtopienia dróg i zabudowań. Grad może mieć średnicę do 3 cm i uszkadzać dachy zabudowań, karoserie samochodowe i uprawy. Porywisty wiatr, osiągający do 90 km/h, może dodatkowo zrywać linie energetyczne i łamać gałęzie.
 
Spora różnica w temperaturach
 
Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 18 stopni na wybrzeżu przez 23-25 stopni na zachodzie i 30-32 stopni na większym obszarze do 33 stopni na Mazowszu. Wiatr na zachodzie z północy, a na pozostałym obszarze z kierunku południowo-wschodniego, będzie słaby i umiarkowany.
 
 
Ciśnienie jest podwyższone i będzie rosnąć. Barometry pokażą w samo południe od 1010 hPa na południu i w centrum do 1013 hPa na północnym zachodzie. Biomet pozostanie niekorzystny z powodu upału oraz opadów i burz. Będziemy zmęczeni, osłabieni i rozdrażnieni.
wka/TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie