Porachunki gangów w Nowym Jorku. Dzieci w środku strzelaniny

Świat
Porachunki gangów w Nowym Jorku. Dzieci w środku strzelaniny
NYPD News/Twitter

Chwile grozy przeżyło rodzeństwo, które przez przypadek znalazło się w środku strzelaniny na Bronksie w Nowym Jorku. Na dzieci wpadł gangster, który uciekał przed innym przestępcą, padło kilka strzałów. Dzieciom cudem nic się nie stało. ​Nowojorska policja opublikowała nagranie z całego zajścia.

Jak podaje Interia, do zdarzenia doszło w czwartek w biały dzień na jednej z ulic w Bronksie. 10-latka i jej 5-letni brat byli tuż obok swojego domu, gdy wpadł na nich uciekający przed uzbrojonym i całkowicie zamaskowanym mężczyzną człowiek. Dzieci upadły wraz z nim na ziemię i zasłoniły go przed napastnikiem.

Dzieciom cudem nic się nie stało

Chłopiec wstał i chciał odbiec, ale siostra złapała go za rękę, zmusiła by się schyli i objęła. Wówczas uzbrojony mężczyzna oddał kilka strzałów w kierunku próbującego uciekać 24-latka. Dzieciom cudem nic się nie stało.

 

ZOBACZ: Paryż. Włoska turystka śmiertelnie potrącona przez e-hulajnogę. Policja szuka sprawcy

 

Napastnik uciekł dzięki pomocnikowi, który czekał na niego na skuterze. W sobotę policja opublikowała ich wizerunki informując, że próba zabójstwa była elementem toczącej się w tym rejonie wojny gangów.

 

 

- Zastrzelą każdego, o każdej porze, nawet na oczach dzieci. Do tego stopnia zmieniło się to miejsce - powiedział Rodney Harrison szef policji z nowojorskiego Bronksu. Dodał, że potrzeba więcej oficerów policji, by powstrzymać wzrastającą przestępczość.

 

 

Poszkodowany 24-latek z ranami nóg i pleców trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Lokalni mieszkańcy nie chcą współpracować z policją, niechętnie rozmawiają również z dziennikarzami, obawiając się kary ze strony członków gangu - informuje portal nbcnewyork.com. 

 

Z danych nowojorskiej policji wynika, że liczba strzelanin w mieście wzrosła o 64 proc. w ciągu ostatniego roku. Do niedzieli odnotowano ich 634. 

 

jo/Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie