Mazowieckie. Kradzież samochodu. Podczas pościgu padły strzały ostrzegawcze

Polska
Mazowieckie. Kradzież samochodu. Podczas pościgu padły strzały ostrzegawcze
zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Rzeczniczka płockiej policji podała, że zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu

W Płońsku i na terenie powiatu płockiego policja zatrzymała w niedzielę podczas pościgu czterech mężczyzn podejrzewanych o kradzież samochodu. Uciekający staranowali policyjny radiowóz. Jeden z policjantów został poszkodowany. W trakcie pościgu padły strzały ostrzegawcze.

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku mł. asp. Marta Lewandowska, zatrzymani mają od 20 do 25 lat. - Obecnie trwają czynności z ich udziałem - przekazała.

 

ZOBACZ: Grudziądz. Policjant potrącony przy próbie kontroli auta. Padły strzały

 

Jak dodała, zatrzymania przeprowadzono w związku z kradzieżą nissana z terenu woj. świętokrzyskiego - auto, którym jechał jeden z podejrzewanych, udało się odzyskać.

 

- Podczas pościgu za trzema pozostałymi podejrzewanymi, którzy uciekali mercedesem, padły strzały ostrzegawcze, ponieważ kierujący tym pojazdem staranował radiowóz. Jeden z policjantów, który znajdował się w radiowozie doznał urazu ręki i trafił do szpitala. Po badaniach i udzieleniu pomocy medycznej funkcjonariusz opuścił szpital– powiedziała Lewandowska.

 

Rzeczniczka płockiej policji podała, że zatrzymania przeprowadzili funkcjonariusze tamtejszego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. "Zatrzymania miały miejsce na terenie powiatu płockiego i w Płońsku" – wyjaśniła Lewandowska.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie