Lubuskie. Zabił przy użyciu kastetów? Został aresztowany

Polska
Lubuskie. Zabił przy użyciu kastetów? Został aresztowany
Lubuska Policja
Zwieńczeniem mozolnej, ale jak się okazało skutecznej pracy kryminalnych ze Strzelec, było zatrzymanie 45-latka.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich (Lubuskie) zatrzymali 45-latka podejrzanego o zabójstwo, do którego doszło w marcu br. w tym mieście. Zarzucono mu, że przy użyciu kastetów pobił 48-latka, który w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu – poinformował w poniedziałek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Dodał, że zgodnie z art. 148 Kodeksu karnego 45-latkowi grozi dożywocie. Na etapie trwającego śledztwa częściowo przyznał się do zarzutu, jaki usłyszał. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

 

ZOBACZ: Brutalne pobicie 3-latki w Toruniu. Rodzice z zarzutem usiłowania zabójstwa

 

Podejrzany w chwili ataku miał być zamaskowany i zadać swojej ofierze kilka ciosów w głowę i inne części ciała używając do tego kastetów.

 

Następnie uciekł. Pobity 48-latek z rozległymi obrażeniami m.in. głowy trafił do szpitala. Niestety, nie udało się go uratować.

Był zamaskowany

Śledczy zakwalifikowali to zdarzenie jako zabójstwo i rozpoczęli poszukiwania napastnika. Jego wytypowanie nie było łatwe, gdyż był zamaskowany.

 

ZOBACZ: Brutalne pobicie pod sklepem w Zduńskiej Woli. Łupem padły zakupy

 

Pomogła m.in. współpraca z biegłym w dziedzinie antropologii, któremu udało się zidentyfikować podejrzewanego na podstawie zapisu monitoringu.

 

- Zwieńczeniem mozolnej, ale jak się okazało skutecznej pracy kryminalnych ze Strzelec, było zatrzymanie 45-latka, które było realizowane m.in. z wykorzystaniem drona i z udziałem kontrterrorystów z Gorzowa. Mężczyzna został obezwładniony w swoim mieszkaniu, był kompletnie zaskoczony widokiem policjantów – zaznaczył Maludy.

rsr/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie