Szef MON: zachęcam wszystkie młode osoby do tego, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim

Polska
Szef MON: zachęcam wszystkie młode osoby do tego, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim
Polsat News
Szef MON Mariusz Błaszczak

- Zachęcam wszystkie dorosłe, młode osoby do tego, aby przystąpiły do wojska, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim - powiedział w sobotę podczas Pikniku "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Błaszczak podkreślił, że jego priorytetem, jako ministra obrony narodowej, jest to, by Wojsko Polskie było coraz liczniejsze. Wskazał, że tworzone są nowe oddziały zarówno Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i wojsk operacyjnych.

 

ZOBACZ: Szczecin. Pożar czołgów i wybuchy na A6

 

Minister zachęcał też do uczestnictwa w uroczystościach związanych z rocznicą Bitwy Warszawskiej. Poinformował, że 14 sierpnia, w dzień poprzedzający rocznicę Bitwy Warszawskiej, o godz. 12 w Ossowie rozpocznie się festyn. Błaszczak zachęcał do udziału w tym festynie dodając, że na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. pokazy sprzętu wojskowego.

 

Dodał, że zwieńczeniem tego dnia będzie o godz. 21 uroczystość przy krzyżu księdza Ignacego Skorupki, który poległ w Bitwie Warszawskiej.

 

Minister zachęcał też wszystkie młode dorosłe osoby do tego, aby przystąpiły do wojska, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim.

aml / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie