Szczecin. Pożar czołgów i wybuchy na A6

Polska
Szczecin. Pożar czołgów i wybuchy na A6
Szczecinskie24.pl
Dwa czołgi zderzyły się ze sobą na autostradzie A6 w stronę Kołbaskowa.

Kłęby dymu unosiły się nad autostradą A6 w Szczecinie (woj. zachodniopomorskie). Było to spowodowane zderzeniem się dwóch lawet przewożących czołgi. Okoliczni mieszkańcy informowali, że słychać było wybuchy. - To były strzelające opony - poinformował rzecznik szczecińskiej straży pożarnej kpt. Franciszek Goliński. Utrudnienia na trasie w stronę granicy potrwają kilka godzin.

Dwa czołgi zderzyły się ze sobą na autostradzie A6 w stronę Kołbaskowa. - Do zdarzenia doszło o 11:45 - poinformowała polsatnews.pl mł. asp. Ewelina Gryszpan, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Zderzyły się ze sobą dwa samochody ciężarowe przewożące czołgi - przekazał Polsat News kpt. Franciszek Goliński, rzecznik straży pożarnej w Szczecinie.

 

Pojazdy wojskowe wiezione były A6 na lawetach w konwoju wojskowym. Na nitce w stronę Kołbaskowa w okolicy zjazdu na Podjuchy pojawiły się słupy dymu. Miejscowi mieszkańcy donieśli, że słychać było trzy wybuchy. - To były strzelające opony - uspokoił kpt. Franciszek Goliński.

 

 

Pożar gasiło 5 zastępów PSP i 1 zastęp OSP - dodał strażak. Na miejscu zdarzenia służby wstrzymały ruch. Mundurowi polecili również kierowcom, aby wycofali się na bezpieczną odległość i skierowali kierujących na objazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. - Po ugaszeniu pożaru kierowcy ciężarówek zostali przewiezieni do szpitala celem diagnostyki, czy coś im nie dolega - przekazał Polsat News kpt. Goliński.

 

WIDEO: Pożar czołgów na A6. 

 

 

Wybuch i pożar czołgu skomentował europoseł Bartosz Arłukowicz. "A u nas w Szczecinie normalnie. Dwa czołgi się zderzyły. Na autostradzie. Kilka wybuchów. Jak to w sobotę. Na autostradzie" - napisał na Twitterze.

 


Dziennikarze Radia Szczecin poinformowali, że korek na autostradzie A6 sięga do Puszczy Goleniowskiej. Coraz więcej kierowców, aby objechać miejsce zdarzenia szuka objazdu przez Kliniska, Pucice i Załom - tam też już są korki.

 

WIDEO: Wybuch pożaru na A6

 

- Pojazdy są już ugaszone. W przeciągu kilku minut ruch w stronę Świnoujścia będzie puszczony - przekazała polsatnews.pl mł. asp. Ewelina Gryszpan. Z kolei w stronę granicy ruch nadal jest wstrzymany.

 

Utrudnienia na autostradzie w kierunku granicy potrwają kilka godzin - poinformował rzecznik straży pożarnej w Szczecinie. Mechanizm całego zdarzenia będzie ustalała policja. Zagrożenie zostało opanowane. Trwa udrożnienie ruchu - przekazała straż pożarna.

Spalony czołgSzczecinskie24.pl
Spalony czołg
aml / Radio Szczecin / Polsat News, Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie