Zawodowcy i amatorzy polują na dużą rybę. Trwa Szczupak Cup

Polska
Zawodowcy i amatorzy polują na dużą rybę. Trwa Szczupak Cup
Polsat News
Uczestnicy Szczupak Cup Moran Powidz 2021

Szczupak Cup Moran Powidz to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów wędkarskich w Polsce. W piątek ruszyła kolejna edycja imprezy nad jednym z najczystszych jezior w Polsce, Jeziorze Powidzkim. Wędkarze rywalizować będą do soboty.

Zawody Szczupak Cup są organizowane co roku w okresie wiosennym nad jednym z najczystszych jezior w Polsce, Jeziorze Powidzkim, oraz w położonym nad nim Hotelu Moran SPA. Pierwsza edycja Szczupak Cup odbyła się w 2015 roku. Tegoroczne zawody ruszyły pod hasłem "Jeziora - Narodowa duma Polaków".

Dla zawodowców i amatorów

- Szczupak bierze przy każdej pogodzie - powiedziała Iga Rybacka, organizatorka turnieju. - Mamy tutaj zarówno zawodowców, jak i amatorów, więc szanse na złowienie największej ryby ma dziś tak naprawdę każdy.

 

Wędkarze wypływają na jezioro o 8 rano, kończą o godzinie 16. Wygrywa ten, kto w ciągu dwóch dni złowi największego szczupaka. Co ważne - rybom nic nie grozi. Po złowieniu są mierzone, a potem wypuszczane z powrotem do wody.

 

WIDEO: O jeziorze Powidzkim krążą legendy

Szczupak sprzed roku mierzył 108 cm

- O jeziorze Powidzkim krążą legendy, że tutaj zawsze były największe szczupaki - powiedziała Iga Rybacka. Podkreśliła też, że organizatorom zależy na rodzinnej atmosferze imprezy. Zawodnicy mogą przyjechać do Powidza z rodzinami. 

 

Jezioro Powidzkie to największy akwen w województwie wielkopolskim, jego powierzchnia ma ponad 100 ha. To jezioro polodowcowe z bardzo urozmaiconą linią brzegową.

 

W zeszłorocznej edycji Szczupak Cup Moran Powidz największy złowiony szczupak mierzył 108 cm.

an/grz / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie