Pod wędkarzami załamał się lód. Tragedia na jeziorze Kisajno

Polska
Pod wędkarzami załamał się lód. Tragedia na jeziorze Kisajno
KPP Giżycko
Strażacy wydobyli z wody dwa ciała

Ciała dwóch wędkarzy z jez. Kisajno koło Giżycka wyciągnęli we wtorek strażacy. Pod mężczyznami załamał się lód - poinformowała rzeczniczka giżyckiej policji asp. Iwona Chruścińska.

Do tragedii doszło w Pierkunowie koło Giżycka (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie znajduje się wojskowy ośrodek wypoczynkowy. Pracownik ochrony zawiadomił po godz. 15.00 policję o tym, że w pobliżu zaparkowane jest auto, a na lodzie znajduje się sprzęt wędkarski: wędki i wiadro. Natomiast żadnych osób w pobliżu nie widać.

 

Na miejsce przyjechali policjanci, jednak po próbach wejścia na zamarznięty akwen, wycofali się, ponieważ lód zaczął się pod nimi załamywać. Chwilę później przyjechali strażacy ze specjalistycznym sprzętem. Początkowo przypuszczano, że wędkarzy mogło być trzech, ponieważ na lodzie pozostawiono trzy wędki. Strażacy wydobyli z wody dwa ciała.

 

KPP Giżycko
 

Zakończono akcję ratowniczą, trwają czynności m.in. oględziny miejsca - podała rzeczniczka giżyckiej policji. Potwierdziła, że ustalono tożsamość jednego z mężczyzn - to 71-letni mieszkaniec Giżycka. Tożsamość drugiego jest ustalana.

 

Policja apeluje, by nie wychodzić na zamarznięte jeziora, nawet jeśli wydaje się, że tafla lodu jest gruba.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie