Wielkopolskie. Wypadek z udziałem radiowozu. Cztery osoby ranne

Polska
Wielkopolskie. Wypadek z udziałem radiowozu. Cztery osoby ranne
Polsat News
W wypadku ranne zostały cztery osoby, w tym dwóch policjantów

Cztery osoby, w tym dwóch policjantów, zostało rannych w wyniku wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 197, między Gnieznem a Kiszkowem w Wielkopolsce.

Jak powiedziała oficer prasowa KPP w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska, do wypadku doszło w okolicy miejscowości Waliszewo, na drodze wojewódzkiej nr 197, między Gnieznem a Kiszkowem w Wielkopolsce.

 

- Kierująca samochodem osobowym marki peugeot na wysokości miejscowości Waliszewo zderzyła się z pojazdem uprzywilejowanym, policyjnym radiowozem, który poruszał się na sygnałach świetlnych i dźwiękowych, od strony Kiszkowa w kierunku Gniezna – powiedziała Osińska.

 

ZOBACZ: Pijany 80-latek spowodował kolizję z radiowozem

 

Dodała, że w wyniku zderzenia pojazdów cztery zostały poszkodowane; przetransportowano je do szpitali w Gnieźnie, Wrześni i Poznaniu. Osoby poszkodowane to dwóch funkcjonariuszy, osoba zatrzymana jadąca w radiowozie, oraz kierująca pojazdem marki Peugeot.

 

- Wszystkie czynności na miejscu są prowadzone pod nadzorem prokuratora. W zabezpieczeniu miejsca zdarzenia brała też udział straż pożarna z Gniezna, a także z OSP Kiszkowo i OSP Kłecko – podkreśliła Osińska.

 

Na czas prowadzenia działań dla kierowców wyznaczono objazdy. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie