Tropikalna noc. Będzie ponad 20 stopni

Polska
Tropikalna noc. Będzie ponad 20 stopni
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/josemdelaa
W piątek wieczorem temperatura miejscami wyniesie nawet 27 stopni

Po południu i wieczorem praktycznie w całym kraju będzie bezchmurne niebo i słoneczna pogoda - powiedział synoptyk IMGW. W piątek miejscami temperatura wyniesie nawet 34 stopnie Celsjusza.

Według informacji przekazanych przez synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymona Ogórka, w piątek do końca dnia będzie praktycznie bezchmurne niebo w całym kraju. "Wystąpią lokalnie niewielkie chmury na południowym wschodzie" - podkreślił.

 

Wskazał, że synoptycy spodziewają się wzrostu temperatury w piątek miejscami do nawet 34 stopni Celsjusza w województwach zachodnich. "Najchłodniej będzie na krańcach południowo-wschodnich, gdzie i tak jest też gorąco - 28 stopni Celsjusza" - przekazał.

 

WIDEO: zobacz prognozę pogody na nadchodzący weekend

Powyżej 20 stopni

"Wieczorem temperatura będzie się stopniowo obniżać. Cały czas będzie bardzo ciepło. Około godziny 20 temperatura w całym kraju wyniesie powyżej 20 stopni Celsjusza. Od około 21-22 na wschodzie do nawet ok. 27 na zachodzie" - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Początek fali upałów. Pogoda na najbliższe dni

 

Podał, że noc z piątku na sobotę również będzie pogodna. "W całym kraju noc bez opadów, bardzo ciepła. Miejscami na zachodzie temperatura minimalna nie obniży się poniżej 20 stopni Celsjusza. Chłodniej będzie na wschodzie, gdzie w nocy temperatura wyniesie ok. 13 st. C." - zaznaczył, dodając, że na pozostałym obszarze słupki rtęci wskażą powyżej 15 stopni Celsjusza.

 

Wiatr wieczorem i w nocy będzie na ogół słaby.

 

Tropikalną nocą określa się w Polsce noc, kiedy temperatura utrzymuje się powyżej 20 stopni Celsjusza.

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie