Początek fali upałów. Pogoda na najbliższe dni

Polska
Początek fali upałów. Pogoda na najbliższe dni
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/StockSnap
W czwartek niebo będzie bezchmurne

Rozpoczyna się pierwsza w tym roku kilkudniowa fala upałów. Termometry przekroczą 30 stopni w cieniu najpierw w zachodnich województwach. Będzie słonecznie i bez kropli deszczu. Wiatr słaby, ciśnienie wysokie, a biomet korzystny. W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej.

W czwartek w całym kraju słonecznie, w wielu miejscach bez ani jednej chmurki na błękitnym niebie. Opady z pewnością się nie pojawią.

Ponad 30 stopni na zachodzie Polski

Termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od 25 stopni na północy i wschodzie przez 26-28 stopni na większym obszarze do 32 stopni na zachodzie. Wiatr z kierunku wschodniego i południowo-wschodniego będzie słaby i umiarkowany.
 
Wideo: Fala upałów. Prognoza pogody na najbliższe dni
 
 
Ciśnienie będzie wysokie i stabilne. Barometry pokażą w samo południe od 1017 hPa na zachodzie do 1023 hPa na północnym wschodzie. Biomet nadal będzie korzystnie na nas wpływać.

Upały - ostrzeżenia IMGW

Z powodu upałów IMGW ogłosił ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia w woj. lubuskim i opolskim oraz w części woj. zachodniopomorskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

 

W kolejnych dniach będzie jeszcze cieplej. Upał zawita najpierw do centrum kraju, a pod koniec tygodnia rozleje się na cały kraj. Na zachodzie temperatura może dojść nawet do 35 st. C.

 

Upały nie wywołają dynamicznych zmian, przewidywane są jedynie słabe opady deszczu, nie czekają nas burze.

 
 
 
jo/an/ml/ / TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie