Łódzkie. Brutalne zabójstwo w Piątku. Bili ich trzonkami od siekiery

Polska
Łódzkie. Brutalne zabójstwo w Piątku. Bili ich trzonkami od siekiery
Policja Łódzka
Ustalono, że jednym ze sprawców może być mieszkający w Łodzi 40-letni obywatel Ukrainy.

40-letni obywatel Ukrainy i dwa lata młodsza Ukrainka zostali zatrzymani w związku z napadem rabunkowym, do którego doszło w gminie Piątek (Łódzkie). Mężczyźnie przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa w związku z rozbojem, a kobieta podejrzana jest o pomoc w rozboju.

O zatrzymaniach i zarzutach w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Łęczycy poinformował w piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

ZOBACZ: Zabójstwo na Bródnie. Zastrzelił sąsiadkę i dźgnął jej syna

 

Do rozboju zakończonego zabójstwem 53-letniego przedsiębiorcy z Łodzi doszło 4 czerwca w jednej ze wsi w gminie Piątek, w której mieszkała ofiara oraz jego 50-letnia żona.

Nóż i trzonki od siekiery

- Około godziny 22.30 na teren ich nieruchomości wtargnęli zamaskowani napastnicy. Posiadali ze sobą nóż i przedmioty przypominające kije bejsbolowe. Jak następnie ustalono były to specjalne przystosowane długie i grube trzonki od siekiery. Jako pierwszy zaatakowany został przebywający w garażu 53-latek. W wyniku zdarzenia został on dotkliwie pobity – przekazał prok. Kopania.

 

ZOBACZ: Mazowieckie. Zabójstwo podczas urodzinowego przyjęcia - podejrzany 33-latek

 

Dodał, że w czasie napadu kobieta znajdowała się w części mieszkalnej domu, gdzie została napadnięta. Sprawcy ją zakneblowali, skrępowali i pobili. Następnie, zaczęli przeszukiwać dom. Niebawem w miejscu zdarzenia pojawili się policjanci. Sprawcy zbiegli.

 

Małżeństwo trafiło do szpitala. Kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń, nie udało się natomiast uratować 53-latka, który w następstwie rozległych urazów, zwłaszcza głowy, zmarł.

Znali ofiary

Z mieszkania skradziono pieniądze, biżuterię i dokumenty.

 

Dzięki zebranym na miejscu zbrodni dowodom, ustalono, że jednym ze sprawców może być mieszkający w Łodzi 40-letni obywatel Ukrainy.

 

- Został zatrzymany w środę, podobnie jak jego o dwa lata młodsza partnerka. Znali wcześniej swoje ofiary. Wraz z nimi zatrzymani zostali także dwaj inni obywatele Ukrainy, którzy zostali zwolnieni. 40-latek usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa w związku z rozbojem, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze nie niższym niż lat 12 z dożywociem włącznie. Natomiast 38-letniej kobiecie postanowiono zarzuty, dotyczące pomocnictwa do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia – zaznaczył rzecznik łódzkiej prokuratury.

 

Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o aresztowanie podejrzanych na trzy miesiące.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie