Jarosław Kaczyński: cyberatak z terenu Rosji. Zaatakowani politycy różnych opcji

Polska
Jarosław Kaczyński: cyberatak z terenu Rosji. Zaatakowani politycy różnych opcji
Flickr/powtac/zdjęcie ilustracyjne

Jarosław Kaczyński: analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie.

Poniżej wklejamy pełne oświadczenie wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego:

 

"Po zapoznaniu się z informacjami przedstawionymi mi przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służbę Kontrwywiadu Wojskowego informuję, że najważniejsi polscy urzędnicy, ministrowie, posłowie różnych opcji politycznych byli przedmiotem ataku cybernetycznego.


ZOBACZ: Cyberataki. Przedsiębiorcy ostrzegają: przez koronawirusa ryzyko jest większe


Począwszy od dzisiaj do osób poszkodowanych w tym ataku oraz potencjalnie narażonym na jego skutki udają się funkcjonariusze Policji z informacją o tym incydencie oraz przedstawiona będzie każdemu poszkodowanemu i potencjalnie poszkodowanemu odpowiednia ścieżka zabezpieczenia elektronicznego poczty email.

Analiza naszych służb oraz służb specjalnych naszych sojuszników pozwala na jednoznaczne stwierdzenie, że atak cybernetyczny został przeprowadzony z terenu Federacji Rosyjskiej. Jego skala i zasięg są szerokie.

Obecnie prowadzone są działania wyjaśniające, ale także zabezpieczające dowody.

Apeluję do wszystkich o rozwagę i nie wpisywanie się w scenariusz operacji zaplanowanej przeciwko polskim urzędnikom i politykom różnych opcji, której jednym z głównych celów jest uderzenie w polskie społeczeństwo i destabilizacja naszego kraju".


- Analizy z ABW wskazują, że atak cybernetyczny nastąpił w szerokim rozumieniu z terytorium Federacji Rosyjskiej; zostaliśmy zaatakowani jako społeczeństwo i państw - Tak skomentował te wydarzenia premier Mateusz Morawiecki.

wys/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie