Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 17 czerwca

Polska
Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 17 czerwca
Polsat News
Nowe przypadki koronawirusa, dane ministerstwa

W Polsce potwierdzono 218 nowych przypadków koronawirusa - poinformowało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, a w wyniku współistnienia zakażenia z innymi chorobami 33 osoby. Łącznie w ciągu doby odnotowano 46 zgonów.

Wczoraj odnotowano 241 nowych przypadków zakażeń oraz 62 zgony. Tydzień temu w czwartek potwierdzono 382 zakażeń oraz 84 zgony.

 

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem pochodzą z województw: mazowieckiego (30), dolnośląskiego (24), śląskiego (24), wielkopolskiego (19), zachodniopomorskiego (16), małopolskiego (15), łódzkiego (13), lubelskiego (12), kujawsko-pomorskiego (10), pomorskiego (10), świętokrzyskiego (9), podkarpackiego (7), lubuskiego (5), opolskiego (5), podlaskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4). 10 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

 

Z powodu COVID-19 zmarło 13 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 33 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem 2 878 276/74 734 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Mniej chorych w szpitalach

W szpitalach jest 1671 chorych z COVID-19, a 253 z nich jest podłączonych do respiratorów – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest 11 tys. 709 łóżek i 1218 respiratorów.

 

 

Ministerstwo poinformowało ponadto, że na kwarantannie przebywa 61 041 osób. Resort podał, że wyzdrowiało dotąd 2 649 535 zakażonych.

 

W ciągu doby wykonano ponad 51,4 tys. testów.

 

Wariant delta w Polsce

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski podał liczbę przypadków wariantu delta w Polsce. Zidentyfikowano blisko 80 przypadków tego typu koronawirusa. Minister Niedzielski ocenił, że obecnie priorytetem w walce z pandemią jest zbudowanie możliwości sekwencjonowania genomu, czyli badanie, z jakim wariantem koronawirusa mamy do czynienia.

 

ZOBACZ: Minister zdrowia Adam Niedzielski podał liczbę przypadków wariantu delta w Polsce

 

Niedzielski zapowiedział nakłady na Sanepid. O planach zainwestowania ponad 6,5 mln zł w rozbudowę laboratoriów minister poinformował w środę podczas konferencji prasowej w Olsztynie.

Niska skuteczność niemieckiej szczepionki

Niemiecka firma farmaceutyczna Curevac NV poinformowała w środę, że jej szczepionka CVnCoV nie spełnia oczekiwań. Wakcyna jest obecnie w ostatniej fazie prób klinicznych. Po badaniach, w których wzięło udział ok. 40 tys. ochotników w Europie i Ameryce Łacińskiej, szczepionka wykazała skuteczność na poziomie 47 proc.

 

ZOBACZ: Niska skuteczność niemieckiej szczepionki przeciw Covid-19. Podano dane

 

Szef firmy, Franz-Werner Haas podkreślił, że "ostateczna skuteczność może być większa". Za niską skuteczność częściowo odpowiadają nowe warianty koronawirusa.

 

an / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie