Francja. Guru sekty aresztowany za pranie brudnych pieniędzy i odbieranie dzieci rodzicom

Świat
Francja. Guru sekty aresztowany za pranie brudnych pieniędzy i odbieranie dzieci rodzicom
Zdjęcie ilustracyjne. Pixabay/Alexas_Fotos
Guru zażądał od co najmniej pięciu kobiet przekazania ich dzieci społeczności

Guru sekty Fudakmi Jean-Patrick A.-D. został aresztowany za pranie brudnych pieniędzy. Miał on także odbierać dzieci ich rodzicom i wychowywać je w sekcie na francuskim terytorium zamorskim Reunion.

O sprawie poinformował dziennik "Le Figaro", powołując się na informacje otrzymane od lokalnych władz. Według gazety Guru, określający się jako kobieta i nazywany przez dzieci wyznawców "maman" (mama), został aresztowany 14 czerwca przez policjantów z Centralnego Urzędu ds. Zwalczania Przemocy wobec Osób (OCRVP).

 

Urodzony w 1954 r. Jean-Patrick A.-D., nazywany "wielkim boskim monarchą", założył własną mikrospołeczność w latach 80. XX w., funkcjonującą w Reunion i we Francji metropolitalnej. Sekta składa się obecnie z około 100 osób i działa we wschodniej części wyspy.

Żądał pieniędzy i nieruchomości

Oficjalnie sekta nazywana jest "stowarzyszeniem" lub "think tankiem", a jej członkowie określają ją jako "Uniwersalne Bractwo Starożytnych Mistycznych Wtajemniczonych Khrastów".

 

ZOBACZ: Francja: 58-latek popełnił samobójstwo wspomagane. Napisał "list zza grobu" do Emmanuela Macrona

 

Jeden z wyznawców uciekł z sekty w 2019 r. i zwrócił się o pomoc do francuskich służb. Śledczy odkryli, że guru żądał od swoich zwolenników ogromnych sum pieniędzy i nieruchomości. Od co najmniej pięciu kobiet zażądał przekazania ich dzieci społeczności i zapisu w akcie urodzenia, że ojciec dziecka jest nieznany.

 

Pełnoletni obecnie już ludzie nigdy nie zostali poinformowani, kto jest ich ojcem. Niektórzy mieszkali w pobliżu swoich prawdziwych rodziców, nie wiedząc o tym – podaje dziennik "Le Parisien".

an/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie