Rzecznik rządu: w najbliższym czasie spotkamy się z działaniami dezinformacyjnymi

Polska
Rzecznik rządu: w najbliższym czasie spotkamy się z działaniami dezinformacyjnymi
KPRM/Krystian Maj
Piotr Müller sekretarz stanu w KPRM, rzecznik prasowy rządu

- W najbliższym czasie spotkamy się w całej Polsce z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi; służby zidentyfikowały niektórych autorów takich działań - powiedział dziennikarzom rzecznik rządu Piotr Müller po niejawnym posiedzeniu Sejmu dot. cyberataków na Polskę.

W Sejmie w środę odbyły się tajne obrady, podczas których prezentowana była informacja rządu dotycząca cyberataków na Polskę.

 

Po zakończeniu posiedzenia rzecznik rządu w rozmowie z dziennikarzami relacjonował, że po wysłuchaniu informacji odbyła się debata oraz były zadawane pytania przez posłów. - Jeżeli chodzi o kwestie związane z działaniami podejmowanymi w ostatnich tygodniach i miesiącach, dzisiaj ta informacja została przedstawiona na posiedzeniu Sejmu - przekazał.

 

ZOBACZ: Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo po ataku na maila Szefa KPRM Michała Dworczyka

 

- W najbliższym czasie odbędą się oczywiście posiedzenia właściwych organów poszczególnych gremiów rządowych oraz sejmowych, domyślam się że będzie to również komisja ds. służb specjalnych w ramach działalności sejmowej - dodał.

 

Müller poinformował, że w środę rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w wąskim gronie, dotyczące "tych wszystkich działań, które były podejmowane w ostatnich tygodniach, w ostatnich miesiącach, które miały charakter zorganizowany".

 

"Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje"

 

- Właściwe służby podejmują działania, żeby zidentyfikować i zidentyfikował niektórych autorów tych działań - poinformował rzecznik rządu na briefingu prasowym. Zaznaczył, że na obecnym etapie informacje w tej kwestii są objęte klauzulą niejawności.

 

Rzecznik rządu powiedział, że "w najbliższym czasie spotkamy się z szeroko zakrojonymi działaniami dezinformacyjnymi, które mieszają informacje prawdziwe z informacjami, które są całkowicie nieprawdziwe". - Już teraz do niektórych redakcji trafiają spreparowane informacje na temat poszczególnych polityków, które są nieprawdziwe, w całości zmanipulowane, wytworzone na nowo i nieprawdziwe - stwierdził.

 

- Chciałbym serdecznie uczulić wszystkich dziennikarzy i całą opinię publiczną, że będziemy przez najbliższe tygodnie, a może przez dłuższy okres przedmiotem jako cała Polska, jako klasa polityczna od prawa do lewa bez względu na barwy polityczne przedmiotem bezprecedensowego ataku informacyjnego i dezinformacyjnego, w związku z tym również chciałem na to również uczulić opinię publiczną - dodał Müller. 

zdr/Polsatnews.pl/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie