Został porwany jako dziecko. Wzruszające spotkanie ojca z synem po 58 latach

Świat
Został porwany jako dziecko. Wzruszające spotkanie ojca z synem po 58 latach
YouTube

Mieszkający w Chinach 60-latek został w dzieciństwie porwany przez handlarzy ludźmi. Mężczyzna długo nie zdawał sobie z tego sprawy. Prawda wyszła na jaw dzięki badaniom DNA. Kilka dni temu, po 58 latach rozłąki, mężczyzna ponownie spotkał się ze swoim 90-letnim obecnie ojcem.

W styczniu 1963 roku 32-letni Luo Fengkun i jego 2-letni syn Luo Yajun czekali na pociąg na stacji kolejowej w okręgu Xuecheng na południu Chin. 

 

Mężczyzna uciął sobie krótką drzemkę, a gdy się przebudził, dziecka już nie było. Jak się okazało, chłopiec został porwany przez handlarzy ludźmi. Trafił do Szanghaju, gdzie został adoptowany.

Poszukiwania bez rezultatu

Biologiczna rodzina chłopca przez następne lata starała się odnaleźć dziecko. Rozwieszali ogłoszenia, publikowali komunikaty w prasie, radiu telewizji, a później również w internecie. Niestety ich wysiłki nie przyniosły rezultatu. 

 

W 2015 roku departament bezpieczeństwa publicznego w Zaozhuang rozpoczął śledztwo, w którym wykorzystano materiał DNA. 

 

ZOBACZ: Po siedmiu latach od porwania córki odebrał telefon: "czy to mój tatuś?"

 

Na początku czerwca tego roku nastąpił przełom. Dzięki przeprowadzeniu badań DNA w końcu udało się odnaleźć zaginionego. Dziś jest to 60-letni mężczyzna. 

"Jestem szczęśliwy"

- Płakałem przez cały dzień po otrzymaniu tej wiadomości. Jestem szczęśliwy. Szukałem go przez te wszystkie lata i teraz nie żałuję - powiedział Luo Fengkun. 

 

8 czerwca doszło do wzruszającego spotkania ojca z synem. Podczas specjalnie zorganizowanej ceremonii 90-letni dziś Luo Fengkun po 58 latach w końcu ponownie spotkał się ze swoim synem. 

 

ZOBACZ: Zaginięcie Madeleine McCann. Świadek jest przekonany o winie Christiana B.

 

Mężczyźni wpadli sobie w ramiona i zalali się łzami. Odnalezienia dziecka nie doczekała jego matka, która zmarła w 2010 roku.

 

 

Porwania dzieci i handel ludźmi to prawdziwa plaga w Chinach. Dlatego w styczniu 2021 roku tamtejsze Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego rozpoczęło narodową kampanię mającą na celu walkę z tym nielegalnym procederem. 

 

Do tej pory udało się zidentyfikować 1680 dzieci, które padły ofiarą porywaczy. 

 

dk/msl/Global Times/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie