Weekendowa akcja szczepień. Plenerowy punkt m.in na Pustyni Błędowskiej

Polska
Weekendowa akcja szczepień. Plenerowy punkt m.in na Pustyni Błędowskiej
Facebook/Urząd Gminy Klucze
W ramach akcji "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską" przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson

Zakopiańskie Krupówki, punkt widokowy Róża Wiatrów na Pustyni Błędowskiej, a także miejscowości uzdrowiskowe, czyli Szczawnica i Krynica-Zdrój - to miejsca, gdzie w weekend odbywa się akcja szczepień organizowana przez małopolskie władze i lokalnych samorządowców.

W ramach akcji "Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską" przygotowane zostały cztery tysiące dawek jednodawkowego preparatu firmy Johnson & Johnson, którym zaszczepić się będzie mógł każdy chętny. Nie trzeba rejestrować się wcześniej, wystarczy pojawić się na miejscu z dowodem osobistym.

 

ZOBACZ: Pandemia COVID-19. Pediatra: u dzieci pojawiły się niepokojące objawy, m.in. zatory

 

"Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek

Do udziału w akcji promującej szczepienia i małopolską turystykę, która mocno ucierpiała w wyniku pandemii, wojewoda Łukasz Kmita, wraz z samorządowcami zachęcali podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

 

ZOBACZ: Kiedy skończy się pandemia? Dyrektor WHO podał warunek

 

 

- Mamy przygotowane około czterech tysięcy szczepionek. To dużo, biorąc pod uwagę fakt, że sporo osób już się zaszczepiło. Dlatego apelujemy do wszystkich tych, które myślą o tym, żeby jechać na wakacje, nie męczyć się z testami, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dziś jego gwarancją jest szczepionka - podkreślił wojewoda.

 

Wideo: jak przebiega akcja szczepień?

"Musimy podjąć nierówną walkę..."

Kmita przypomniał, że pandemia dotknęła zarówno szpitale i całą służbę zdrowia, jak i samorządowców, a jednym skutecznym sposobem na wyjście z kryzysu jest zabezpieczenie się przed wirusem.

 

- Ten proces chcielibyśmy mieć już za sobą. Aby tak było, musimy się wszyscy zaszczepić. Musimy podjąć nierówną walkę z bardzo podstępnym przeciwnikiem, jakim jest koronawirus - wskazał wojewoda. Zaapelował przy tym do wszystkich Małopolan, aby informację o akcji przekazywali swoim rodzinom i znajomym.

 

ZOBACZ: Luzowanie obostrzeń. Opublikowano rozporządzenia

 

Zaszczepić można się w godz. 10.00-18.00, przy Róży Wiatrów na Pustyni Błędowskiej (gmina Klucze), na rogu ul. Zaruskiego i Krupówek w Zakopanem, obok dolnej stacji kolei linowej w Szczawnicy i przy deptaku, obok pomnika Mickiewicza, w Krynicy-Zdroju.

ms / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie