Putin: "zabójca" to "hollywoodzki macho"

Świat
Putin: "zabójca" to "hollywoodzki macho"
commons.wikimedia.org/ kremlin.ru/CC-BY-4.0
Władimir Putin

W wywiadzie dla NBC, który stacja wyemituje w poniedziałek prezydent Rosji powiedział, że słowo "zabójca" którego użył w stosunku do niego prezydent Biden rozumie jako synonim "hollywoodzkiego macho".

Fragmenty wywiadu stacja zamieściła w piątek na swojej stronie internetowej. - Podczas mojej kadencji przyzwyczaiłem się do ataków pod różnymi kątami i z różnych obszarów pod najróżniejszymi pretekstami i powodami oraz różnego kalibru i zaciekłości i nic mnie to nie dziwi - powiedział Putin, dodając, że "zabójca" to synonim "hollywoodzkiego macho".

 

ZOBACZ: Putin: USA podążają śladami Związku Sowieckiego

 

Naciskany przez prowadzącego, który wymienił z imienia i nazwiska niektórych przeciwników Putina zabitych w ostatnich latach, rosyjski przywódca zdenerwował się: "Słuchaj, wiesz, nie chcę być niegrzeczny, ale to wygląda na jakiś rodzaj niestrawności, jest to niestrawność werbalna. Wspomniałeś o wielu osobach, które rzeczywiście cierpiały i umierały w różnych momentach z powodu różnych powodów, z rąk różnych osób" - powiedział.

"To tylko fałszywe wiadomości..."

Putin odrzucił także jako "nonsens: raport Washington Post, że Rosja przygotowuje się do zaoferowania Iranowi zaawansowanego systemu satelitarnego, który umożliwi Teheranowi śledzenie celów wojskowych, w tym pozostałych w Iraku oddziałów USA.

 

ZOBACZ: Putin odpowiedział Bidenowi. "Kto się przezywa, sam się tak nazywa"

 

- Mamy plany współpracy z Iranem, w tym współpracę wojskową i techniczną - powiedział Putin. "To tylko fałszywe wiadomości. Nic o tym nie wiem /.../ To tylko bzdury, śmieci".

Putin o Trumpie: "barwna osobowość"

Putin porównał Trumpa z Bidenem. Byłego prezydenta Donalda Trumpa nazwał "barwną osobowością". - Cóż, nawet teraz wierzę, że były prezydent USA, pan Trump, jest niezwykłą osobą, utalentowaną osobą, w przeciwnym razie nie zostałby prezydentem USA - mówił Putin Keirowi Simmonsowi z NBC prowadzącemu wywiad. - On jest barwną osobowością. Możesz go lubić lub nie. Ale on nie pochodził z establishmentu USA, nie był wcześniej częścią wielkiej polityki, a niektórzy to lubią, niektórzy nie lubią, ale to fakt - dodał. 

 

ZOBACZ: Facebook na dwa lata zablokował konto Donalda Trumpa

 

Jeśli idzie o Bidena, Putin powiedział, że obecny gospodarz Białego Domu „radykalnie różni się od Trumpa, ponieważ prezydent Biden jest człowiekiem politycznej kariery. Praktycznie całe swoje życie spędził w polityce”. - To inny rodzaj osobowości która ma pewne zalety i pewne wady, ale nie spodziewam się ze strony urzędującego prezydenta USA żadnych impulsywnych działań - zaznaczył. 

 

Putin stwierdził też, że stosunki między Rosją a Stanami Zjednoczonymi są na historycznie niskim poziomie.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie