150 tys. kibiców w Petersburgu? "Dość duża liczba na meczach"

Świat
150 tys. kibiców w Petersburgu? "Dość duża liczba na meczach"
PAP/EPA/ANATOLY MALTSEV
Sorokin powiedział w piątek na konferencji prasowej w Petersburgu, że kibice z zagranicy będą mogli gościć "w dość dużej liczbie" na meczach.

Ponad 150 tysięcy widzów spodziewanych jest na meczach w Petersburgu podczas piłkarskich ME 2021 - powiedział w piątek wicepremier Dmitrij Czernyszenko. Szef rosyjskiego komitetu organizacyjnego Aleksandr Sorokin spodziewa się "dość wielu" kibiców z zagranicy.

- Mecze będą widowiskowe i sprawią prawdziwą przyjemność wszystkim wielbicielom futbolu. Rozgrywki w "północnej stolicy" (Petersburg nazywany jest "północną stolicą" Rosji) będzie mogło odwiedzić ponad 150 tysięcy osób - powiedział Czernyszenko.

 

ZOBACZ: Wszystkie mecze Euro z kibicami? Burmistrz Monachium ma wątpliwości

 

Przypomniał, że kibice zagraniczni mogą wjechać do Rosji bez wiz (z biletem i FAN ID-PAP).

 

Sorokin powiedział w piątek na konferencji prasowej w Petersburgu, że kibice z zagranicy będą mogli gościć "w dość dużej liczbie" na meczach, choć będzie ich mniej niż podczas rozgrywek piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku. Nie podał dokładnych liczb.

Trwa sprzedaż

Nadal trwa sprzedaż biletów na trzy mecze dodatkowe w Petersburgu, rozpoczęta 2 czerwca - mówił Sorokin. "Sprzedaż jest na bardzo dobrym poziomie" - wyjaśnił.

 

ZOBACZ: Rusza Euro 2020. "Mecz ze Słowacją jest kluczowy"

 

Zapewnił, że strona rosyjska zrobiła "wszystko, co możliwe, by zapewnić wygodny i pełen wrażeń" pobyt kibiców zagranicznych w Petersburgu.

 

Kibice zagraniczni będą mogli z FAN ID i biletem na mecz poruszać się bezpłatnie transportem miejskim w Petersburgu w dniu meczu i następnego dnia. Dzięki FAN ID mogą też korzystać z autobusów dowożących kibiców na stadion.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie